ARCHIEFNIEUWS. Op 17-9-1977 werd. door M Broeckaert in de Zand- bergsestraat te Graauw een dode Steenuil gevonden. Het was een jong uit het nest bij de heer Saegers in de Prosperpolderwant de jongen hiervan waren door de heer Sponselee geringd. Ringdatum 10-6-1977» Het vogeltje was een verkeersslachtoffer. Vanaf 1 januari 1977 worden de gegevens van vogel waarnemingen per gebied ingeschreven. We hebben Oost Zeeuws-Vlaanderen ingedeeld, in pol ders, die wat biotoop betreft bij elkaar horen, en grote natuurgebieden zoals Groot Eiland en Braakman. Om tot een soort inventarisatie te komen, wat er zoal in Oost Zeeuws-Vlaanderen te zien is, hebben we be sloten om ook plantengegevens en eventueel vlinders in het archief op te nemen. In verband met het onderzoek naar beschermde planten, toen we toch de polder in moesten, hebben we gepro beerd om zoveel mogelijk andere planten te determi neren. In het begin verliep dit zeer moeizaam en deden we uren over een dijk, maar langzamerhand leerden we meer planten kennen en bleef het moeizaam zoeken in de Flora beperkt. Bepaalde moeilijke soorten zoals sommige gele com posieten hebben we bewaard voor een volgend jaar en ook de grassoorten zijn niet onderzocht Misschien zijn er wel meer mensen geweest die, toen ze met hun neus op beschermde planten werden gedrukt, veel dingen hebben gezien die ze niet kenden en in de flora zijn gedoken. In dat geval kunt u de gegevens naar ons toe sturen. Gaarne plaatsbepaling en eventueel datum erbij, en eventueel de naam van de familie, waarin de plant thuis hoort erbij (dit laatste is niet noodzakelijk). Gegevens uit 1976 en 1978 zijn natuurlijk ook van har te welkom. Marion Ysebaert. 7 5

de Steltkluut | 1978 | | pagina 29