Want wat is er gebeurd? Juist ja, met het dijkres- tantje heeft men het kreekrestant je gedicht. Om het nog wat duidelijker te stellen: men heeft het dijk je afgegraven en het zand gebruikt om het kreekje dicht te gooien Waar het dijkje was zullen "prachtige" bungalows verrijzen en wat het nut van het gedempte kreekje was zal wel duidelijk worden, daar de omwonenden nu nog meer wateroverlast hebben. Het weiland zal binnenkort moeten verdwijnen om plaats te maken voor een nieuwe weg en huizen. Over weilanden gesproken. Tot besluit van deze klaag zang wil ik nog een treurig verlies melden. Namelijk het verlies van een weiland in de Bonte Polder bij Sluiskil. Hierop is de "modelvliegclub" neergestre ken. Dit kan gezien worden als verstoring van de he le polder Op het weiland en op de omliggende wei landen nestelen Kieviten. De Steenuil broedt in de buurt en heeft hier zijn slaapplaats. De Boerenzwa luw broedt in een schuurtje vlakbij. Terder nestelen in de directe omgeving: Zwarte Kraai, Gele Kwik staart, Graspieper en Veldleeuwerik, In de winter is het aantal wintergasten hier werkelijk opvallend: veel Koperwieken en vrij veel Kramsvogels, grote groepen Kauwen, Roeken, Kieviten en Veldleeuweriken. Ook zijn hier regelmatig Goudplevieren te zien. He laas is het tegenwoordig nog steeds mogelijk een hele polder op te offeren aan een "sport", die nog ernstige geluidshinder veroorzaakt ook De gemeen te Terneuzen waartoe Sluiskil behoort, heeft als devies: "Zeehaven-Industrie-Recreatie""Natuurbe houd" is er niet bij, zoals u ziet. En dat is te merken,ook elders in de gemeente Door al deze ellende zou ik bijna vergeten een mo gelijk winstpunt te vermelden Een aangrenzende dijk van het beschreven dijkrestantje heeft door het gegraaf nu een bijna loodrechte wand. Met een beetje goede wil kan dit een broedplaats van Oeverzwaluwen worden. Laten we het hopen Titus Ysebaert. 7 7

de Steltkluut | 1978 | | pagina 31