gaan wandelen. Zoals gewoonlijk waren er in de boezem weer vrij veel Wintertalingen te zien en uit het riet klonk de zang van de Rietgors- De Kieviten vlogen luid fjul- pend boven hun broedgebieden en in de zuiderboezem zagen we een tweetal fouragerende Tureluurs, prach tig belicht door de zon. Ze vlogen niet op zodat we hen konden bekijken zolang we wilden. Langs de fleu rige gele bloempjes van het Klein Hoefblad, de bloeiende Zwarte Els en een volop in stuifmeel staan de Wilg, kwamen we terecht aan een stukje slootkant waar volop paarse Dovenetel stond te bloeien. Een drietal Puttertjes speelde een pijlsnel spel wat maar door enkelen van ons werd waargenomen. Omstreeks 11 uur gingen we van de kou naar huis. Waargenomen vogelsoorten: Spreeuw 30, Kievit 20, Rietgors 3» Graspieper 20, Putter 3, Veldleeuwerik 4» Stormmeeuw 1, Winterta ling 60, Winterkoning 1, Waterhoen 4Wilde Eend 4 paartjes, Watersnip 10, Heggemus 3» Merel 3> Zang lijster 4» Tureluur 3 waarvan 1 met maar één poot, Dodaars 1 B.M. Grootjans, Schuberthof 15» Terneuzen. WMZ-bossen, St. Jansteen, 29-4-1978. Ondanks de regen van de voorafgaande dagen waren er toch nog 29 liefhebbers om 5«00 uur aan Kapellebrug present, om onder leiding van A. de Kind de bossen in te trekken. Het was fris, windstil en mistig, We hadden nauwe lijks 100 m zicht. De eerste vogel die we te 5-15 uur hoorden was een leeuwerik die hoog in de donkere lucht hing te zin gen, Dit, zingen in het pikdonker door deze soort, was voor mij een nieuwe ervaring. De volgende "zangers" waren Kievit en Grote Lijster (roep) en tegen half zes hoorden we volop zang van Grote Lijster, Merel, Roodborst, Zanglijster en Win terkoning. In het schemerdonker zagen we nog een buizerd aan de 5 5

de Steltkluut | 1978 | | pagina 9