Waargenomen vogelsoorten Bruine Kiekendief; Scholekster; Tureluur; Kokmeeuw; Zilvermeeuw; Graspieper; Veldleeuwerik; Rietgors; Kluut; Gele Kwikstaart. Planten: Zeehies; SchorrestrandgrasZeeaster; Spies- hladige Melde; Strandkweek; Zeekraal; Schorrekruid; Melkkruid; Zeealsem. G.H. Harts. Avondwandeling over de Gasdam - Saaftinge. 7 juni '78, Wat was aangekondigd als een veredeld soort bejaar- dengymnastiek - De Steltkluut sprak van een rustig avondwandelingetje - werd een prachtige belevenis in het vogeljaar. Alles zat dan ook mee: Een klein gezelschap van 15 geïnteresseerden (waaronder naast als gids Jos Neve, Sponselee en de heren Maebe en van der Vloet); het weer; de prikkeldraad (laag en tijdelijk zonder stroom) en het rundvee (gedetermineerd als niet op dringerige jonge koeien). Vertrekpunt was bij café Buijs, vandaar met de auto naar de Gasdam, aan het eind van de Zeedijk van Prosperpolder Op zichzelf is het beklimmen van een dijk een boeien de bezigheid. Niet alleen de vegetatie er op, maar ook het perspectief erover heen is vrijwel steeds verrassend en nieuw. Het bereiken van de kruin van de zeedijk hier, brengt een indrukwekkende sensatie te weeg. De kleuren verscherpen door de weerspiegeling van het licht in de plassen; de stoffige droogte in het hooiland contrasteert met de kille bries uit het schor. Ver weg varen enige coasters zomaar door het weiland. En overal léven, ontzettend veel léven, dat oorverdovend veel leven maakt en piepjong leven maakt en bebroedt, waarschuwt en belaagt We lopen een eind over de Gasdam, want we willen van naderbij de chaos ordenen en op naam brengen. Vier Zwarte kraaien zijn hiervan niet gediend. Hooghartig en afgemeten klapwiekend laten ze de spreeuwen al leen verder scharrelen in het vers gemaaide hooi. Waren de kraaien op zoek naar uitgemaaide pieperjon- 9 0

de Steltkluut | 1978 | | pagina 12