AVONDWANDELINGETJE DOOR SAAPTINGE NAAR DE HEUVEL ~2A juni 1978. Zo werd deze excursie aangekondigd in de Stelt- kluut van april. Het grillige karakter van Saaftinge zorgde ervoor dat de uitstap voor het merendeel der ongeveer 60 deelnemers een eindeloos geploeter werd. Modderbaden en slikglijden afgewisseld met buiklandin gen en wedstrijden verspringen, dat wel, maar geen rustig wandelingetje en geen "Heuvel", want die was onbereikbaar Vermoedelijk een gevolg van stormweer op de oceaan, had de getijdenwerking geen boodschap aan de tabellen voor hoog- en laagwaterstanden van Rijkswaterstaat. Het laag tij maakte het niet mogelijk, ook niet de uitlopers van het Speelmansgat te voet over te steken. Dit kon evenwel het enthousiasme van de deelnemers niet temperen. De tocht was voor de vogelaar niet indrukwekkend, niettemin kon een achttal keer op verschillende plaat sen binnen- en buitendijks de Grauwe gors zeer goed en duidelijk worden geobserveerd. Vrij fors, licht ge kleurde poten en snavel, overigens grauw. De zang is onmiskenbaar: enige ti-ti-klanken overgaand in aanhou dend gesnerp en eindigend in het zachte rinkelen van een sleutelbos (die van Jos Neve, wel te verstaan). Grappig was een Zilvermeeuwnest.. Uit een der eieren probeerde het jong te breken. Het onvermoeibaar ge friemel van het diertje met zijn snavel en eitandje, zachtjes piepend, wist niet alleen de dames te verte deren. Bijna werd het helemaal interessant. In het waterige weilandje achter de schaapsherder op Emmadorp, dach ten we twee vrouwtjes kemphaan te ontdekken. Unaniem werden ze bijna als zodanig gedetermineerd, tot ze gingen vliegen: het waren Tureluurs Waargenomen vogel3: Wilde eend (6) - Bruine kieken dief, -man (1) - Scholekster - Kievit - Tureluur - Kluut - Zilvermeeuw - Kopmeeuw - Visdief (2) - Veld leeuwerik - Boerenzwaluw - Huiszwaluw - Graspieper - Gele kwikstaart - Rietgors - Grauwe gors - Kneu - Groenling - Spreeuw. jan Lievens, Hulst. 9 3

de Steltkluut | 1978 | | pagina 15