Villapark, Sluiskil, 2 juni 1978. Leiding A. Abrahamse en B. Grootjans. Hoewel de excursie niet was aangekondigd in de Stelt- kluut, verzamelden zich toch nog zo'n 16 vogellief hebbers bij het Villapark Sluiskil. De kleine aankon diging in De Stem en PZC was toch niet door iedereen over het hoofd gezien! De hele dag was het snikheet geweest, maar ten behoe ve van de excursie was voor enige afkoeling gezorgd in de vorm van een lichte onweersbui. De aangerukte regenjassen en paraplu's waren echter niet nodig. De tocht begon meteen met een forse duik in het struikgewas. We kregen een "speelnest" van een winter koning te zien, een waar kunstwerk, zeker als de grootte van het vogeltje in aanmerking wordt genomen. Dat geldt trouwens ook voor de zang, die mijlen ver te horen is. Daarna werd een torenvalknest geobser veerd vanuit een nauwe schuilplaats, zodat om beur ten moest worden gekeken, In een kleine watergang werd een groot aantal kikkervisjes, ook wel dikkopjes genoemd, aangetroffen. Dit steeds zeldzamer wordende verschijnsel werd met grote belangstelling bekeken. Uiteindelijk kwamen we op de plaats waar het allemaal om begonnen was: het struikgewas, waarin de nachte gaal zich zou bevinden. Pessimisten hadden al beweerd dat hij geen kik zou geven zoals tijdens vorige nach- tegalenexcursiesDit was voor Bouke Grootjans aan leiding om met een bandrecorder het struweel in te duiken. Al vlug was het gezang van de nachtegaal te horen, afkomstig uit de recorder. De echte nachtegaal kon weinig enthousiasme opbrengen voor een vermeende concurrent en begon al vlug zijn eigen lied te zin gen. Bouke had dit niet direct in de gaten en bleef nog enige tijd met zijn recorder manipuleren. Tenslotte dook hij weer op uit het struikgewas om naar de enige echte nachtegaal te luisteren. Omdat het nog vroeg in de avond was hebben we uiteraard niet de volledige zang kunnen horen maar we hebben toch een goede indruk gekregen. Er werd nog enige tijd gewacht om de zang goed in ons 9 4

de Steltkluut | 1978 | | pagina 16