op te nemen en in de verwachting dat de zang toe zou nemen hij het vallen van de avond. Maar de nachtegaal had er blijkbaar niet zoveel zin in. Ondertussen was er ook nog een zeer verlate excursie gangster bijgekomen, die de weg naar het Villapark was vergeten en zodoende was verdwaald! Om half tien begon de groep duidelijke tekenen van ontbinding te vertonen. Enkele lieden, die niet van ophouden wisten, werden door Mevrouw Abrahamse nog op koffie getrakteerd. De laatste vogelenthousiasten vertrokken toen het al donker was De excursie was een groot succes. Onze hartelijke dank aan de excursieleiders en uiteraard aan Mevr. Abrahamse voor de koffie. Waargenomen soorten: Boerenzwaluw, Blauwe reiger, Grasmus, Grauwe vliegen vanger, Groenling, Bergeend, Heggemus, Houtduif, Gierzwaluw, Holenduif, Huiszwaluw, Kneu, Kokmeeuw, Koolmees, Matkopmees met jongen, Merel, Nachtegaal, Spreeuw, Tjiftjaf, Spotvogel, Ransuil, Tuinfluiter, Tortelduif, Turkse tortel, Pimpelmees, Torenvalk, Roodborst, Winterkoning, Zanglijster en Zwarte kraai. Vlinders: Hooibeest je en Dagpauwoog. Zoogdieren: Woelmuis en een Spitsmuissoort. Titus IJsebaert. RETJZENHOEKSEKREEK1 0-6-78 De initiatiefnemers hadden zich ongetwijfeld een mooie zomerochtend voorgesteld. Dat was het ook, de zon liet zich geregeld zien, een fris windje maar net iets te koud voor de tijd van het jaar. De eerste Kluten en Blauwe reigers waren al gesigna leerd en nadat truien en jacks uitgewisseld waren startten we wat kleumerig met een tiental belangstel lenden. Direct kwam het eerste hartverwarmende tafe reeltje dwars door de zeeaster op ons toegezwommen, een Bergeendenpaar met vijf jongen. Even verder vlogen de Kluten en Tureluurs ons luid 9 5

de Steltkluut | 1978 | | pagina 17