HUTEXCURS IE, 15-6-'78. Ha een tijdje gewacht te hehben hij de Westsluis, kwam er een excursie-ganger aangereden. Deze had na enig zoeken eindelijk de plaats van samenkomst gevon den. Het bleek reeds enige minuten over zeven te zijn, en aangezien we na zeven uur geen mensen meer verwacht ten, gingen we richting hut. Onderweg toonde nog een visdief zijn vliegkunst. Bij de hut aangekomen, bleek er nog iemand in het gras bij de hut te zitten, wat het aantal deelnemers op drie bracht. Ruimte in de hut hadden we in ieder geval genoeg en weldra konden we volop genieten van Kluten, één nog broedend en verder met jongen in diverse maten. Ook de Tureluur liet haar kroost bewonderen en ontdekten we een Bergeend met 5 jongen. Een jong kievitje stak af en toe zijn kop boven het gras, en ook de Waterhoen liet zich met haar jongen bewonderen. De zangvogels hielden zich bijzonder stil, dit waar schijnlijk vanwege het naderende onweer. Toen dit dan ook met veel wind op kwam zetten, vlogen alle Ture luurs als één "vogel" naar een bepaalde plaats. Ook de Bergeenden zochten beschutting in de Spuikom en kwamen vanuit het omliggende bouwland aangevlogen; de jonge Bergeendjes werden een kleine geul ingeloodst. Alleen de Kluten schenen zich van de weersomstandig heden niet veel aan te trekken en gingen verder met voedsel zoeken. De hut piepte en kraakte vervaarlijk bij dit natuur geweld. Vanwege de weersomstandigheden is het er niet meer van gekomen om rond de Spuikom te lopen. Toen het wat droger leek zijn we huiswaarts gekeerd. Waargenomen soorten: Kluut 6 volw., 9 juv,Tureluur ongeveer 10 ad. en 3 juv.; Strandplevier 2; Rietgors 2; Kleine Karekiet 1; Veldleeuwerik 2 (z); Gele Kwikstaart 1; Witte Kwik staart 2; Graspieper 1; Huiszwaluw ong. 8;Boerenzwa- luw 6; Gierzwaluw 50; Groenling 2; Spreeuw 15; s t

de Steltkluut | 1978 | | pagina 20