lagen er op 4 juli nog slechts 3 koud in de kast. In '76 vlogen hier 5 jongen uit. 17 Absdale. (Van Acker en A. de Kind) Geen nader gegevens 18 WMZ St. Jansteen (Blaauwendraad en A. de Kind) Evenals in ,r[6 heeft hier een t.v. in een boom- nest gebroed. 19 Boskreek, Koewacht (L, Persijn), Op 30 april verlaat een t.v-vrouwtje de nestkast. Bij controle op 23 juli zijn de jongen al gevlo gen. In de kast ligt het vol met spreeuwenvleu gels, zeker van zo'n 20-tal spreeuwen. 20 Nieuwe Karnemelkpolder(L. Persijn). Bij controle op 25 junizitten er 5 halfwas t.v.en in de nestkast. Deze en de kast aan de Boskreek zijn in de herfst van '76 geplaatst. 21 Brug Sluiskil. (M. Dieleman via B. Grootjans). Voor de vijfde achtereenvolgende keer broedde de t.v. in een holle balk van de brug. 22 NSM Sluiskil. (A. Abrahamse en De Ridder) Op 9 april waarneming van een koppel parende t.v.en. Op 5 mei lagen er 5 eieren in de nestkast. Bij controle op 23 mei blijken er 4 jongen te zijn, die op 27 juni zijn uitgevlogen. In de dagen daarna kwamen ze nog geregeld terug op de nestkast. Bovengenoemde controles zijn steeds gedaan nadat zeker was dat beide oudervo gels afwezig waren. Deze werkwijze vergt wel wat meer geduld maar daar staat tegenover dat de kans op verstoring dan erg klein geworden is. Naast deze broedvogels waren er in 't voorjaar nog meer t.v.en op het terrein van de NSM, die echter niet tot broeden zijn gekomen. De aanwe zigheid van de t.v.en was ook nieuws voor de be- drijfskrant van de NSM. 23 Kanisvliet. (J. v.d. Steen) De nestkast in de boomgaard huisvestte evenals vorig jaar met succes weer een koppel t.v.en. Op 23 juli heeft Peter Maas 11 nestkasten gecon troleerd, waarvan de volgende 2 bezet waren. 1 0 2

de Steltkluut | 1978 | | pagina 24