24 Kraaghoeve. (Peter Maas). Voor de derde keer in successie weer een broed- geval, deze keer zijn er minstens 3 jongen uitge vlogen. 25 Koudenpolder (Peter Maas). Evenals vorig jaar hezet. Nu waarschijnlijk 3 jongen uitgevlogen. 26 en 27. Dow-terrein. (B. Grootjans en Harink) Op dezelfde ongebruikelijke plek (destillatieko lom) als vorig jaar weer een t,v.-broedselOp 27 mei 3 eieren en op 21 juli verlaten de 3 jon gen het nest. Ook in de Kerkuilen nestkast in de "boerderij" broedde weer de t.v. Laatste waarneming op 10 juli: 4 jongen en een oudervogel worden gezien in de directe omgeving van de nestkast. 28 Kleine ZevenaarpolderSluiskil. (B. Grootjans). Hier zijn in het voorjaar gevechten geweest tus sen 2 paartjes t.v.en om een nestkast, die door de eigenaar zelf gemaakt en geplaatst is in zijn boomgaard. Daarom heeft B. Grootjans aan het an dere eind van de boomgaard kast nr. 31 opgehan gen. In de eerstgenoemde nestkast heeft, zoals in '76, de t.v. gebroed en zijn vier jongen uitge vlogen. Kast nr 31 is intussen weer verhuisd naar Hulst. 29 Braakman-zuid. (C. Riemslag via B. Grootjans). Volgens C. Riemslag zijn minstens 5 jongen uitge vlogen uit een oud Eksternest. In juli heeft hij 5 jonge t.v.en gezien. 30 Kanaalpolder, Philippine. (Kind via B, Grootjans) Een onbekend aantal t.v.en is uitgevlogen uit een nestkast voor de Kerkuil die in een eindgevel is ingemetseld. Verdere gegevens die bij het volgen van de t.v. als broedvogel dit seizoen naar voren kwamen: - Ringen. Voor het eerst zijn in 0Z.-Vlaanderen "massaal" (52 stuks) jonge t.v.en door G. Sponselee geringd, 1 0 4

de Steltkluut | 1978 | | pagina 26