om wat meer te weten te komen over de verplaatsin gen van de t.v. Vindt u een dode t.v. let dan eens extra op zijn/ haar poten en heeft hij/zij een ring meldt dit dan b.v. aan de redactie. Dit geldt natuurlijk ook voor andere vogelsoorten. - Holenduiven. In 1977 zijn 2 t.v.-kasten bezet geweest door Ho lenduiven. Dat waren: kast 22. Kampen (C. Baecke en T. Totté). De twee jongen zijn op 29 juni geringd, kast 54* Nieuwe Karnemelkpolder(L. Persijn). Eén broedsel dat in juli is uitgevlogen. - Nestkasten. In 1977 zijn bijna alle nestkasten gecontroleerd. Naast de genoemde bewoonde kasten waren er: Naast de genoemde bewoonde kasten waren er: 36 onbezet (gegevens van vele waarnemers). 2 spoorloos (kast 19 en 42). 1 kast kapot (36), was van de boom gevallen. 2 (kast 14 en 17) van de boom gevallen maar niet kapot. Deze kasten zijn ondertussen weer ge plaatst. In beide gevallen was de spijker waar de kast aan hing zover door het hout van de kast getrokken (door dikker wordende boom), dat een klein stormpje voldoende was om de kast naar be neden te doen tuimelen. Let bij controle van de nestkasten vooral op de bevestiging aan de boom en sla er zonodig (indien mogelijk na het broedseizoen)een nieuwe spijker bi j 1 (kast 59) pas 4 maart 1978 geplaatst. 7 kasten (2, 5> 6, 16, 24, 25 en 45) waar geen ge gevens over binnengekomen zijn. Het feit dat de t.v. steeds meer gebruik gaat ma ken van nestkasten is natuurlijk erg prettig, aan de andere kant is het wel eens goed te overdenken, dat de t.v. daardoor steeds meer afhankelijk wordt van de mens. Zolang de t.v. nog goed in de belang stelling staat is er geen vuiltje aan de lucht 1 0 s

de Steltkluut | 1978 | | pagina 27