(het aantal beschikbare nestkasten b.v. stijgt nog steeds). Éet gaat misschien pas fout als onze be langstelling afneemt en het aantal nestkasten sterk zal teruglopen. De vraag of de t.v. zich aan zo'n veranderende situatie zal kunnen aanpassen is op zich anders ook erg interessant. Toch moeten we bij het plaatsen van nestkasten wel bedenken, dat daar ook een stukje nazorg aan vastzit, anders zit in dit geval de t.v. later met de (nestkast)brok- ken - Bezettingspercentage van de kasten. Bij het doornemen van de meldingen valt mij op, dat het bezettingspercentage in het gebied ten oos ten van Hulst (11 van de 15) een stuk hoger is dan elders, b.v. in de KanaalzSne (2 van de 11 Wat is de reden hiervan; ander type, andere bo dembedekking, andere hoogte, ander biotoop, wie kan daar een antwoord op geven? - De t.v.-stand in enkele aangrenzende gebieden. Uit de resultaten van het Atlasproject in Zeeland blijkt dat in West Zeeuws-Vlaanderen maar enkele t.v.paartjes voorkomen, op Zuid-Beveland enkele 10-tallen en op Walcheren 4-6. Hoe de stand in het aangrenzende België is, is mij niet bekend. Uit bovengenoemde gegevens blijkt dat de stand in Oost Zeeuws-Vlaanderen vrij hoog is, wat voorna melijk aan de nestkastakties te danken is. Uit de vele meldingen over broedgevallen en onbezet te nestkasten blijkt dat de t.v. nog steeds een graag geziene gast is. Ik hoop dat ook in 1978 weer vele meldingen bij de redactie binnen zullen komen, zodat ook daar weer een betrouwbaar overzicht van gemaakt kan worden. Rest mij nog allen, die door hun gegevens door te geven dit verslag mogelijk maakten, te bedanken. L. Persijn, Karveel 48-71 Lelystad. Y 1 0 6

de Steltkluut | 1978 | | pagina 28