vrij licht uiterlijk en een verlengde zang van een Grasmus, de Bosrietzanger is immers een goede naboot ser. Het heeft de anderen dan ook veel moeite gekost om ons te overtuigen, maar gelet op de uitgevoerde baltsvlucht was het me toch wel duidelijk, dat het een Grasmus was. Dit bewijst maar weer eens het nut van zo'n excursie, je krijgt met zo'n hele groep wel minder te zien dan alleen, maar je kunt je eigen ken nis wat verruimen en je determinaties vergelijken met die van anderen. Onder deze populieren bloeiden allerlei planten, die de aandacht van velen van ons vroegen. We zijn tevens de laatsten die ze hier gezien hebben. Of het moet zijn dat de twee mannen iet de gifspuit er ook nog aandacht voor hadden. Bij het kreekrestantje was de zang van de Rietzanger, Rietgors en Kleine Karekiet te horen. Ook zagen we hier een paartje Paapjes in hun typische biotoop. Ofschoon er begin mei nogal wat doortrek is, misschien toch wel nuttig om te onthouden. Ook hier stuitten we op een moeilijke determinatie, de raarste namen werden genoemd, dikwijls niet eens gemeend. Het leek wel een Koekoek maar zijn snavel kwam nogal lang over. En toen ondergetekende een eind terugliep om hem hem nog eens van naderbij te bekijken, vloog de vogel koekoekend weg. Aangekomen bij het Grote Gat zwom daar een paar Futen rond met één jong. Aanvankelijk dacht men aan een Do- daarsomdat het al een minstens veertien dagen oud jong was en ons dit wel erg vroeg voorkwam, misschien wel mede omdat in het laatste Vogeljaar er op gewezen wordt dat deze vergissing wel meer voor komt. Het ver schil is toch erg eenvoudig te zien, als men alleen maar let op het silhouet. Een jonge Fuut heeft een schuin aflopend achterlijf en een Dodaars een recht achterlijf. We wilden net terug gaan omdat verder gaan te riskant leek vanwege een Torenvalk die in zijn nestkast zat, toen pa of ma Fuut het kleintje op zijn of haar rug nam, en voor ons ging show-zwemmen. Op de terugweg zagen we in een sloot langs het Grote 8 7

de Steltkluut | 1978 | | pagina 9