AAN BOORD MV STRAAT FÏÏK1JOKA. Abu Dha bi Even een levensteken vanuit de Arabische Golf, want daar verblijf ik momenteel- We zijn er al een week of vier en over twee weken hopen we hier weg te wezen- Hoop doet leven zegt men wel eens- Wat daar na komt is nog steeds onbekend, We kunnen dus nog alle kanten op mits het maar in het horizontale vlak blijft. Met de warmte loopt het hier allemaal wel los- Veel boven de 40 C komt het niet zodat het best uit te zingen valt, In de maanden juli en augustus is het hier zomer en dan loopt het zo te gen de 50 G, wat wel wat veel van het goede kan zijn. Al met al volop zon hier- Stukken beter dan in Nederland (tenminste wat het weer betreft)- Verder is het hier een grote zandbak met wat ge bouwtjes en af en toe een tentje, bomen zijn hier vrijwel onbekend. Al met al een mooi reisje achter de rug langs de Westeuropese kust met Hamburg, Bre men, Rotterdam en Londen. Daarna door de Straat van Gibraltar, Middelandse Zee en Suezkanaal naar dit gat. Wat vogels betreft mocht ik ditmaal absoluut niet klagen omdat er veel goede bekenden bijzaten. M'n kennis van zeevogels als Jan van Gent, Aalscholver, Kuifaalscholver enz. is erg toegenomen. Langs de Nederlandse kust veel Noordse Pijlstormvogels, Zil vermeeuw en Stormmeeuw en meer naar het zuiden in de Golf van Biskaje ook Grote Pijlstormvogel, Drie- teenmeeuw, Grote Jager. In de Middelandse Zee was er van alles te zien en daar heb ik m'n ogen ook extra de kost gegeven. Wel geen zeldzaamheden ge zien maar het was toch wel aardig daar. Me suf gezocht naar Adouins Meeuwen maar geen een gezien; wel Dunbekmeeuw, Zwartkopmeeuw, Zilvermeeuw, Jan van Gent, Stormvogeltje, Noordse Pijlstormvogel en Kuhl's Pijlstormvogel, wat betreft de zeevogels. Jan van Genten werden tot iets voorbij Malta ge zien en toen niet meer wat wel aardig met m'n vo gelgidsje klopte. Ook regelmatig Palmtortels aan boord en meevliegende Sterntjes als Witwangstern, Visdiefje, Dwergstern. Eenmaal dacht ik een reuzen- 1 3 1

de Steltkluut | 1978 | | pagina 21