stern te zien maar daar was ik niet zeker van- Opmerkelijk was wel het volgende geval: Ergens ten zuidoosten van Sicilië kregen we een Gele Kwik staart aan boord- Het was een vrouwtje en de on dersoort was met geen mogelijkheid vast te stellen, daar dit alleen maar bij de mannetjes enigszins mo gelijk is- Dit brave beestje is aan boord gebleven tijdens de gehele Suezkanaalreis en tot halverwege de Rode Zee. Ik weet pertinent zeker dat het steeds dezelfde vogel was, aangezien zij aan de linkerpoot een metalen ringetje had. Ook een Witte Kwikstaart (de normale) aan boord gekregen in Port Said welke meereisde tot bij Aden in de buurt- Nu zou ik daar nog mijn grdte waarneming van de reis vergeten- M'n eerste Slangenarend gezien in de buurt van Malta. Een prachtige vogel in één woord. Was blijkbaar eens gaan kijken hoe het er boven wa ter uitzag. Tot zover de vogels. Wat betreft Walvissen is er ook wel het een en an der te vertellen. Vrijwel overal wel dolfijnen ge zien; wel 2 of 3 verschillende soorten maar onder scheid in namen ken ik niet. Iets ten zuid-oosten van Aden in de Golf van Aden één maal enkele or ka's die op dolfijnen jaagden. Het kan ook omge keerd geweest zijn maar dat was niet scherp te zien. Het zat zowat allemaal achter elkaar aan met nu en dan grote sprongen boven water. Een maal een grote walvis gezien ook daar in de buurt maar deze was helemaal niet thuis te brengen. Het enige dat ik zeker weet is dat het geen Potvis was. Al met al vind ik dat ik op m'n wachten boven m'n ogen niet in de zak heb gehad. Jammer dat die beesten meestal zo ver weg blijven. Dat moet het dan maar wezen voor deze keer, Vele groeten voor alle bekenden, Mare Buise. t 3 2

de Steltkluut | 1978 | | pagina 22