EXCURSIEVERSLAGEN kenen we grensbomen, grenspalen, ambachtspalen, sluizen, sluisjes en andere uit cultuurhistorisch oogpunt belangrijke en waardevolle objecten, punten of kenmerken. De inventarisatie zal gebeuren door de heer G.Slob en hij stelt toezending van gegevens (met duidelijke omschrijving van voorwerp en plaats of aanduiding op topografische kaart) zeer op prijs. Adres: Westsingel 58, Goes. Vooral grenspalen - meestal van hardsteen - zijn soms moeilijk te vinden. Weet iets, geef het door. Het mag ook via ons. Wel graag schriftelijk en duidelijk op papier, liefst b.v. schetskaartje. En graag naam en adres. We kunnen nu vast mededelen dat momenteel druk over leg plaats vindt over de restauratie van een tweetal uit historisch oogpunt zeer belangrijke sluizen in on ze streek. We hopen hier later uitvoeriger op terug te komen. Sp. SAAFTIHGHE, hoogwaterexcursie, 26-8-78 Er zijn al vele excursies van de Steltkluut naar Saaf- tinge geweest, maar nog nooit was er een zoals deze, 17 man sterk trokken we Saaftinge in, tijdens hoogwa ter! Al vanaf Emmahaven zagen we, dat de anders zo modderige geulen nu vol met kolkend water stonden. Uiteraard kun je onder zulke omstandigheden niet zo maar kris kras dcor het schor lopen. We namen de Rijksdam en liepen deze helemaal af tot aan de Ijs kelder. We kregen een heel ander gebied te zien dan we gewend, waren, bijna onherkenbaar. Ook waren er an dere vogels, zoals 7 aalscholvers in de Ijskelder. Bij laagwater kun je hier uitgebreide slikken aantref fen met daarop vele steltlopers. Deze waren nu ge dwongen om met z'n allen op kleine stukjes slik te gaan zitten, die nog mei waren ondergelopen. Zo za gen we zeker 100 ziiverplevieren, j>0 bontbekplevieren 1 1 5

de Steltkluut | 1978 | | pagina 5