en een Oeverloper; ook een groenpootruiter was aan wezig. Boven het schor konden we op een Bepaald mo ment maar liefst 8 Bruine kiekendieven zien! Er waren trouwens nog meer leuke dingen: 6 grauwe ganzen vlo gen op, even later gevolgd door 6 pijlstaarten. Verder zagen we o.a. nog 2 Blauwe reigers, 5 Bergeenden, 2 gele kwikstaarten en 2 Boerenzwaluwen. Op de terugweg naar café Buys werd door een deel van onze groep een valkachtige gezien. Het was zeker geen torenvalk en er werd hevig gediscusiëerd over wat het dan wel had moeten zijn. Dhr Sponselee vond de rode onderstaartdekveren genoeg reden om aan te nemen dat het een Roodpootvalk moet zijn geweest maar ook Slecht valk werd genoemd. Een byzonder leuke waarneming dus, op het eind van een Bijzonder leuke excursie, al kon den we niet vast stellen wie gelijk had. Peter Maas. KRIJIPEXCÏÏRSIE, Spuikom Terneuzen, 9-9-78 De leider, H.Maas, was door ziekte verhinderd, maar Peter Maas had zich Bereid verklaard de leiding over te nemen. Het was vonr de 8 deelnemers weer zo'n ou derwets gezellige excursie, waar in het eerste uur zo'n 100 tot 150 meter werd afgelegd. Dank zij het mooie weer konden we het ons veroorloven kruipend, liggend en determinerend elk plantje dat we ontmoetten de nodige aandacht te geven. Naar vogeltjes werd nau welijks gekeken; een paar wintertalingen vlogen zo na drukkelijk op dat we ze wel moesten zien. In een mei doorn had een merel kennelijk nog jongen in het nest want hy vloog met voer. Gevonden planten in volgorde van opkomst: grauwe abeel - witte abeel (Beide aangeplant) - zee ster, in de spuikom een heel veld, vrijwel allemaal met straalbloemen champignon spec. - rode ogentroost ssp serotina - kleine klaver - smalbladige weegbree - rode klaver - hopklaver - scherpe boterbloem - gewo ne kamille - zwarte nachtschade (boste bezen) - her derstasje - grote weegbree - guichelheil - varkens kers - melde - perzikkruid - Brosse melkdistel - ge wone melkdistel - klein hoefblad (dokke of douwkole) 1 1 6

de Steltkluut | 1978 | | pagina 6