VOGELNIEUWS - kleefkruid - witte munt (zeldzaam, op z'n steens: riekaard: tegen de muggen) - grote ereprijs - duizend blad - wilde peen - zeebies-- spiesbladme1de - zil verschoon - klein kruiskruid - reukloze kamille - muur - riet - engelwortel - heermoes - berenklauw - fluitekruid - akkerwinde - cichorei - gele morgen ster - jacobskruiskruid - akkerdistel - harig wilgen roosje - watermunt - akkermelkdistel - Rosa rugosa - haagwinde - valeriaan - braam soec - schietwilg - sleedoorn - heelblaadjes - speerdistel - vijfvinger- kruid - duizendguldenkruid - aardbeiklaver. Verder bewonderden we een gemetseld sluisje en een stuk kies. Dit laatste is te determinatie doorgestuurd. Eind excursie ca. 12.00 uur. G.Sponselee. NIEUWS VAN CANISVLIET (april - mei - juni 1978) Fuut: Ondanks de permanente aanwezigheid van 8 paar slechts 3 met in totaal 4 jongen wat in tegen stelling met voorgaande jaren bijzonder weinig is. De koude en natte maand mei alsmede het waterpeil kunnen de oorzaken zijn. Geoorde Fuut: 1 ex. in prachtkleed op 15 april. Tafeleend: 1 nest met uit ei komende pullus op 3-8 Kievit: eerste najaarstrek op 10-6 (groep van 25 ex.) Zilvermeeuw: Op 18 mei om 19-30 uur een groep van 65 onvolwassen vogels in vlucht in noor delijke richting (slaaptrek). Op dit tijd stip uitzonderlijk en voor de eerste maal vastgesteld Bokje: laatste vogel op 29-4- Waterpieper: Was opnieuw wintergast. Laatste waar neming 8-4- Groene Specht: 1 ex. op 4-4- Uitzonderlijk voor het gebied (j.v.Damme). t 1 7

de Steltkluut | 1978 | | pagina 7