kening gehouden, want de zon scheen en 't leek een ideaal excursieweertje te worden, hoewel het wol kendek steeds nauwer aaneensloot. Spoedig kwamen er nog andere excursiegangers en ons aantal groeide aan tot 11, een vrij gering, maar geschikt aantal voor een excursie. Wat me opviel was dat ook steeds dezelfde fanatiekelingen naar de excursies komen. Enkele figuren liepen nog even over het kerkhof, waar door de heer Steyns een archeologische vondst werd gedaan. Hij had er nl een rond kogeltje gevon den volgens zijn zeggen, afkomstig van een musket, maar ik vond 't erg veel op een knikker lijken. Het was ondertussen 9 uur geworden en dhr Borm gaf ons het startsein. Toen we op de Oostdijk gekomen waren, hadden we een prachtig uitzicht op de Vogel waain de zon weerspiegelde, terwijl de weilanden van de Putting met een lichte nevel "bedekt waren. De plantenliefhebbers onder ons doken nu en dan 't gras in om 'n plantje op zicht te determineren. Weinig vogels werden gezien. Een enkele kneu werd gezien en 'n rietgors gehoord, terwijl enkele water hoentjes en 'n groot aantal meerkoeten in 't water dobberden. Wel was er 'n grote verscheidenheid aan planten op de dijk. Ik heb geprobeerd zoveel moge lijk planten, die we zagen te noteren, maar de lijst aan 't eind is verre van volledig. In wat puin dat aan de kant van de weg lag ontdekten de speurende ogen van enkele excursiegangers alweer enkele zeer oude potscherven, de bodem van een aarden schaal, een oor van een kruik en een varkensgebit. De vond sten werden zorgvuldig opgeborgen en onze tocht ging verder. We trokken nu de Grote Putting in waar een lichte trek van kneu's op te merken was, die ineens uit de stille weilanden kwamen opduiken. Terwijl we langs één van de vele slootjes liepen die de Putting rqjk is, werden nog enkele jonge bruine kikkers gesignaleerd. Iets verder in de weilanden hielden zich nu 2 blauwe reigers op en boven onze hoofden vlogen enkele kievitten weg, van deze laat ste soort was wat trek te zien, terwijl ook vele spreeuwen zich al aan 't verzamelen waren voor de 1 5 4

de Steltkluut | 1978 | | pagina 12