trek. Plotseling dook voor ons een donkere zwaar- vliegende vogel op, die direct als een kiekendief werd gedetermineerd, en wel een "bruine. De wat wit achtige kop en de naar boven staande vleugelpunten waren duidelijk te zien. Ook waren we nog getuige van een burenruzie: een torenvalk had het nl aan de stok met een ekster, waarschijnlijk was het om een prooi te doen die geen van beiden wilde afgeven. Enkele reuzenbovisten (paddestoelen) hadden op wat organisch materiaal een voedingsbodem gevonden en hadden al een flinke omvang. Langs een landweggetje stond een rij met olmen langzamerhand een zeldzame verschijnning, in ons gewest. Op de terugweg zagen we nog een troepje goudplevieren van plm 250 ex, waartussen enkele wulpen en een watersnip. Bij en kele goudplevieren was zelfs nog iets van het broed- kleed (de zwarte onderzijde) te zien. Het einde van de excursie was nu in zicht maar besloten werd om nog een rondje door het bosje achter de vroegere pastorie te lopen. Dit bleek 'n zeer interessant bosje te zijn met hoog opgaande bomen en dicht struikgewas. Op de houtmolm die op de paden ge strooid was groeiden veel verschillende paddestoe len. Aan de achterkant van het bosje lag een 'pie- lenputje' waar 'n waterhoen met 2 halfwas jongen rondbaggerdeWe waren nu aan 't einde gekomen van de excursie. Tot onze grote verrassing vonden we bij de kerk tegen 'n muurtje nog een groot aantal slakjes van de soort Laciniaria biplicata biplicata waarvan de Steltkluut 't verspreidingsgebied in Oost Zeeuws-vlaanderen onderzoekt. Dhr Sponselee en M.Buise hadden reeds naar dit slakje gezocht in 't pastoriebos en er met veel moeite enkele gevonden en nu lagen ze hier voor 't oprapen. De excursie- groep werd ontbonden en een laatste plantje dat we aan de rand van een 1peeënveldjegevonden hadden werd gedetermineerd als dubbelkelk. Vogelskneu 12, wilde eend 4, veldleeuwerik 3, houtduif, rietgors 2, koolmees 6, spreeuw, graspie per 5» kievit plm 30, waterhoen 9> patrijs 12, brui- nekiekendief 1, wulp 3» meerkoet 83 op vogel en 2 1 5 5

de Steltkluut | 1978 | | pagina 13