VELDORNITOLOGISCH TIJDSCHRIFT (V.O.T.) Wij zijn verheugd U te kunnen mededelen dat het eerste nummer van een nieuw Belgisch vogeltijdschrift per 1 maart is verschenen. In het tijdschrift zullen artikels van uiteenlopende aard geplaatst worden. Vooral wordt gedacht aan pu blicaties over velddeterminatiemethodologie van het veldwerk en artikels van avifaunistischeekologische en andere aard, die het onderzoek in het veld kunnen stimuleren. Dit alles in het kader van de Westpaleark- tische vogels. Wij mochten reeds van verschillende zij den dergelijke artikels ontvangen. Als kontactblad zal het tijdschrift ook openstaan voor allerlei vragen en verzoeken tot medewerking i.v.m. het ornithologisch veldwerk. Bovendien zal in ieder nummer een overzicht van de publicatisch in de voor naamste buitenlandse tijdschriften geboden worden. Het tijdschrift zal tijdens een proefperiode van twee jaar worden uitgegeven in offzet op A 5 formaal 135 x 19.5) en viermaal per jaar verschijnen met een to taal van ongeveer 16O pagina's. Buitengewone zorg zal aan de- lay-out besteed worden. De abonnementsprijs bedraagt 160Pr per jaar. Als U zich wenst te abonneren mogen wij U verzoeken uw a- bonnementsgeld voor het eerste jaar te willen stor ten op rekening 290-0016333-58 VELD0RNITH0L0GISCH TIJDSCHRIFT - Gent. De initiatiefnemers, Eric de Leeuw, Gratiën de Waele, Franklin Tombeur. Nederlandse abonnees betalen uitsluitend via F.L.L. TOMBEUR KUNSTLAAN 9 een internationale postwissel K 9000 GENT (rose kaart) aan de administrateur 1 5 9

de Steltkluut | 1978 | | pagina 17