5Overige waarnemingen. De cetti's zanger werd reeds ongeveer 1 5x geno teerd, laatstelijk op 21-5- Dodaars, baardmees, boomkruiper, bokje (op 19-5 nog 1 ex) en waterral werden geregeld gezien of gehoord. Verder kunnen nog genoemd worden waarnemingen van grote zaagbek (2x), oeverpieper (4x), brilduiker (3x), zomertaling en pijlstaart beide op doortrek in april. Boompieper enkele waarnemingen w.o. op 7-5 2 ex. De laatste koperwiek werd gehoord op 16-4 en de laatste kramsvogel op 8-3. Als kurio- siteit kan vermeld worden op 8-4 en op 16 4 1 Nijl of Vosgans(Alopochen aegyptiacusschuw, (ont snapt ex?), niet geleewiekt. Op 21-5 ringnummer 2T 48916 MUSEUM SC NAT BRUXELLES 4 gevonden aan linkerpoot van een dode adulte kapmeeuw. Ring op gestuurd naar Vogeltrekstation te Arnhem. Haas en konijn jongden weer goed in het gebied, de egel werd (nog) niet gezien. Wel diverse soorten vleermuizen. Op 31-5 1 ex dat steeds klikkende geluiden deed horen tijdens de vlucht. Soort Hermelijn, wezel, rat, werden eveneens niet geno teerd (komen de kleine roofdiertjes hier wel voor In dit verband is het volgende wel interessant. 0 28-5 steeds 1 stotend visdiefje op voor mij onbe kend "gevaar" in weiland. Vlinderonderzoek werd in beperkte mate uitgevoerd evenals zwammenonderzoekbeiden behoeven de zo broodnodige aanvulling. Van de hogere plantensoorten werden er ongeveer 120 verschillende soorten vastgesteld. Slotwoord Gesteld kan worden, dat wij hier te maken hebben met een landschappelijk zeer fraai (kleinschalig) gebied, waarin zowel de visser, de wandelaar als de natuuronderzoeker aan zijn/haar trekken kan ko men. Getracht zal worden de normale inventarisa- tiebezoeken te verveelvoudigen terwijl ook nacht- vogelonderzoeken en inventarisaties met casette- recorder zullen worden uitgevoerd. 1 6 8

de Steltkluut | 1978 | | pagina 26