ook ons bestuurslid de heer E.Borm heeft een be schrijving gemaakt. Een paar tips laat ik hier volgen: Maak geen afneembaar dakje zoals je dat steeds leest. Je kunt de kast dan zeer moeilijk schoonmaken of je moet de kast er steeds afhalen en ondersteboven hou den. Maak die zijde die naar het oosten komt te han gen in zijn geheel uitneembaar. Een schuin aflopend dak is ook niet nodig en is weer moeilijker te maken. Maak gewoon een vierkant model kast, hoogte 24 cm, en in het vierkant ongeveer 12 bij 12 cm. Laat het dak aan drie kanten 3 a 4 cm over steken en sla aan de kant die tegende boom of muur moet komen een stevige ophanglatSpijker een kast liefst niet vast aan een boom want je kunt er de spijker later haast niet uit krijgen en als je de kast laat hangen groeit hij van de boom af. Knip van een autobinnenband smalle repen en bevestig d.m.v. een knevel daarmee de kast aan de boom. Wel om de 3 4 maanden de banden controleren en eventueel vernieu wen Na ieder broedsel moet de kast schoongemaakt worden. Als je geen tuin hebt die geschikt is voor een kast je op te hangen, hang het dan gewoon bij iemand die wel een grote tuin heeft. Ophangen langs een dijk waar veel bomen en struiken zijn is het beste. Ook ter voorkoming dat de jongen voedsel krijgen aangebo den dat met een of ander vergif uit tuinen is bespo ten. Hang liefst geen kastje op waar veel katten ko men, die de nauwelijks vliegvlugge jongen kunnen ver schalken. Wanneer nu iedereen die een kast of meerdere kastjes maakt en ophangt het volgende eens aan mij wil doorge ven 1. De binnenmaten van de kast, 2. De doorsnede van het invlieggat, rond of vierkant in millimeters precies. 3. De hoogte van de onderkant van het invlieggat t. a.v. de bodem. 4. Waar en hoe opgehangen. 1 7 3

de Steltkluut | 1978 | | pagina 31