- Leden die Het Vogeljaar niet meer wensten, deel den dat niet of zeer laat mee. Alvorens wij en daarna de administratie van Het Vogeljaar dit ver werkt hadden, waren er alweer enkele nummers ver schenen, die wij voor onze rekening namen. Daardoor heeft dat ons sommige jaren veel geld gekost, door de nalatigheid van een aantal leden. - De prijs van het vogeljaar en onze contributie zijn geleidelijk aan gestegen en de combinatie van beide bedragen wordt voor veel leden, zeker jeugdleden, te hoog. Was eerst Het Vogeljaar een wervend ele ment, thans is het dat veel minder. Enkele belang stellenden reageerden zelfs: alles of niets en na men dan maar niets. - Ofschoon we over de kwaliteit van Het Vogeljaar zeer tevreden zijn, bleek het toch teveel artikelen te bevatten die voor onze leden niet interessant waren; teveel buitenland werd er gezegd en ook wel: teveel Holland. Hou ja dat is een persoonlijke smaak. - Natuurlijk hoorden wij ook van onze leden, evenals van leden van andere organisaties dat één of meer redactieleden van Het Vogeljaar betaald werden en worden voor hun werk, ofschoon steeds beweerd wordt dat alles vrije-tijdswerk is. Of dit een roddelver haal is dan wel de waarheid weten we niet. De ma nier om het te weten te komen leek ons het de Stichting zelf te vragen. We kregen navolgend ant woord Toch wel prettig, dat dit nu eens rechtstreeks gevraagd wordt, zodat we alle geruchten uit de we reld kunnen helpen. De mensen, die werken aan het tot stand komen van Het Vogeljaar, doen dit belangeloos in hun vrije tijd, zowel de redactieleden, schrijvers, fotograven en tekenaars. Alleen hierdoor is het mogelijk het tijd schrift Het Vogeljaar zo voordelig mogelijk te leve ren. Zoals iedereen begrijpt, worden de gemaakte on kosten, zoals porti etc, wel vergoed. De Stichting Het Vogeljaar streeft ernaar, dat ons tijdschrift nu op regelmatige tijden (even maanden) verschijnt. De deelnemende verenigingen behoeven geen kosten 1 75

de Steltkluut | 1978 | | pagina 33