VERSLAG OVER 1977. Uitgebrachtin de vergadering van 19 september 1978 te Hulst. Het jaar 1977 bracht een aantal veranderingen voor onze vogelwacht. Een verlies was het overlijden van dhr. van der Zande, die een zeer groot aantal mensen Saaftinge heeft leren kennen. Ter nagedachtenis is een foto van hem in het café van de familie Buys te Emmaha- ven opgehangen. Het bestuur is gewijzigd: dhr. F.Haak moest na 20 jaar bestuurslid te zijn geweest, dit wegens drukke werkzaamheden opgeven. In zijn plaats werd dhr. A. de Kind gekozen. Peter Maas verliet wegens studie Oost Zeeuws-Vlaanderen en moest daarom ook bedan ken. Bij gebrek aan een nieuw jeugdlid als candidaat werd G.Harts gekozen, welke dhr. G.Ottens als se cretaris opvolgde. De laatste bleef wel aan als be stuurslid Ook de Steltkluut is veranderd, en is uitgegroeid tot een - naar veler mening - zeer aantrekkelijk en vaak dik mededelingenblad. Door allerlei prijsstijgingen moest ook de contribu tie verhoogd worden. Zij blijft echter op een alles zins redelijk peil, wat blijkt uit het feit dat het aantal leden weer toenam (van 405 tot 421). Het doel van onze vereniging is vlgs art. 5 van de Statuten primair het beschermen van de natuurlijke vogelstand en de daartoe vereiste biotopen. Het beschermen van deze biotopen brengt het deelnemen aan hoorzittingen, het steunen van actiegroepen en eventueel het indienen van bezwaarschriften als een natuurgebied bedreigd wordt. Wij streven hierbij naar een zo prettig mogelijke samenwerking met over heden en waterschappen. Gevallen die in 1977 onze aandacht hadden waren o.a. het Axelse Bos, het Pe- reboomsgat, de omgeving van het waterwingebied in St.Jansteen - deze laatste twee geva.llen speelden in België - de zenderparkactie, de jacht en het steunen van de Stichting Mondiaal Alternatief, wel- 147

de Steltkluut | 1978 | | pagina 5