ke o.a. actie voert tegen het afslachten van trek vogels in landen als Italië en Frankrijk. Een hij de leden beter bekende activiteit van de vogelwacht zijn de excursies; hiervan zijn er in 1977 weer 18 gehouden, nl. 14 wandel-, 2 fiets- en 1 hutexcurs ie Door de vogelwacht werden in 1977 2 lezingen met dia's georganiseerd: een over Saaftinge door ons lid dhr. R.Bleyenberg en een over milieudynamiek door Mr.T.Lebret. De lezing van Mr. Lebret werd georganiseerd in samenwerking met 't Duumpje. Een groot aantal vrijwilligers heeft ons gewest ge ïnventariseerd op beschermde planten. De gegevens hiervan worden uitgewerkt (maar zullen niet gepu bliceerd worden - de planten zijn niet voor niets beschermd) In het najaar werd i.s.m. de Z.V.U. in Axel, een vogeldeterminatiecursus georganiseerd verdeeld over 8 avonden en afgesloten met een busexcursie. Deze cursus bleek zeer gewaardeerd te worden door de ong. 100 cursisten. Een nieuwe cursus voor 1978 staat dan ook op het programma. In het winterseizoen werd door een kleine groep vrijwilligers een groot aantal knotwilgen en -popu lieren gesnoeid. Een verslag van hun werkzaamheden verscheen in de Steltkluut. Het is te hopen dat dit jaar de actieve kern aangevuld wordt met een aantal nieuwe mensen om dit gezonde en zeer nuttige werk aan te pakken. Door een groot aantal geplaatste nestkasten telt ons gewest een opmerkelijk aantal broedgevallen van de Torenvalk. Zoals elk jaar verscheen hierover een verslag in de Steltkluut. In 1977 verschenen twee uitgaven van de vogelwacht nl. Het Axels Bos door B.Grootjans en Het Groot Eiland Centraal, een zeer aantrekkelijk en uitge breid verslag over historie en planten- en dieren wereld van het Groot Eiland en omgeving van de hand van Mare Buise. 148

de Steltkluut | 1978 | | pagina 6