Walther van Es. Jachtmethode brengt verstoring in het ECO- systeem. Helmer Reklame, postbus 3315 Breda. Prijs 14)95 plus ƒ2,10 portokosten. Postgiro 167 79 67- Jagen om de sport en om het ge noegen, is in onze tijd 'n bezigheid, die nagenoeg niet meer acceptabel is. Daarom heeft de jagerswereld de laat ste jaren dit argument van stal gehaald: "Wij zijn beheerders; als wij niet helpen reguleren dan loopt het fout; of we 't graag doen of niet, het moet gewoon, maar is er iets tegen, dat we wat plezier aan ons werk beleven?" Van Es ontkent niet dat er zulke jagers zijn; hij echter kent er veel meer, die het in de eerste plaats om het genoegen te doen is; veel later pas om een goed natuurbeheer te voeren. De bewijzen daarvoor zoekt en vindt van Es - ironisch genoeg - in het eigen blad van de Jagersvereniging. Hij concludeert twee belangrijke dingen: jacht is verstoring in stand houden om argumenten te hebben dat er gejaagd moet worden, en: jagen is een legale bezigheid; niet zozeer de jager is de schul dige maar de wetgever moet snel met een andere, aan deze tijd aangepaste wet komen, want jacht is een bijna geheel achterhaalde beheersmaatregel. Hij doet voorstellen hoe een nieuwe jachtwet er uit zou kun nen zien en hoe ze moet funktioneren We zouden dit boekje graag in handen zien van alle leden die in deze materie geinteresseerd zijn. Het is een goede bijdrage in de discussie die zeker komen zal en, als het aan van Es ligt; zeer sp<gigdig, omdat het zo hoognodig is. q

de Steltkluut | 1979 | | pagina 34