EXCURSIEVERSLAG EN kop, boompieper, wielewaal, fluiter en snor. Wie vogelzang wil leren herkennen of wie een vroege ochtendwandeling weet te waarderen, moet op genoemde dagen op de afgesproken plaats en tijd present zijn. Geen honden mee s.v.p. AVONDWANDELING, op dinsdag 17_a£ril_o L. v G.Soon- selee door De Doolhof en de Putting bij Hengstdijk, We verwachten op deze wandeling veel weidevogels te zien en de zang van wat park- en bosvogels te horen. Verzamelen te 19-00 uur aan de kerk te Hengstdijk. HELLEGAT. 25 november 1976. Wind 2-5 NW; half tot licht bewolkt geen neerslag. Temp. 5-7 °C Om 9 uur hadden zich bij het gemaal Campen aan het Hellegat 25 deelnemers verzameld voor de excursie o.l.v. Bouke Grootjans. Mede omdat niemand van te voren over de dijk gekeken had beloofde het een mooie excursie te worden. Boven op de dijk aangekomen konden we al meteen vele vogels waarnemen w.o. grote aan tallen scholeksters, bonte strandlopers en wilde een den; verder waren nog te zien: één tureluur, pijl staarteenden en een 100- tal kluten. Nadat we deze vogels bekeken, gedetermineerd en/of geteld hadden, zijn we verder over de dijk gelopen in de richting Terneuzen. Op het eind van het Helle gat zijn we over de dijk gegaan en binnendijks terug gelopen. Hier was, omdat het hoog water was, op een drassig weiland het een en ander te zien w.o.pijl staarten, goudpluvieren en kieviten. Op het punt van vertrek aangekomen waren enige ex- cursiegangers bijna vertrokken, nog net op tijd wist Bouke de meesten hiervan te weerhouden, voor een wan deling door de polder. In deze polder bleek een hoog- 7

de Steltkluut | 1979 | | pagina 9