1 plaats juist op Belgisch grondgebied is gelegen. Voorts is er nog een (oude opgave in "de Atlas van de Belgische en Luxemburgse flora (VAN ROMPAEY DELVOSALLE, 1972) van het grensgebied tussen Ne derland en België nabij Heille. Jachtverbod op kleine zangvogels in de E.E.G» Na een 3 jaar geduurd hebbende harde strijd, waarbij de Stichting Mondiaal Alternatief een voorname rol speelde, zijn de EEG-mimisters het er over eens ge worden dat er binnen 2 jaar richtlijnen moeten ko men voor de instandhouding van kleine zangvogels» Maar we zijn er nog niet» In de toekomst mag nog op 71 van de 120 vogelsoorten gejaagd worden» Netten en lijmstokken, vooral in gebruik in Italië Frankrijk, worden verboden» De leefgebieden van de vogels dienen bovendien door instandhouding van water en moerasgebieden te worden beschermd. Het begin op Europees niveau is gemaakt, dat geeft moed. B. Doodvonnis voor Europa en Afrika? Jaarlijks worden alleen al in Italië minstens 250.000.000 trekvogels vernietigd. Zoveel insekten etende vogels verdelgen ca 40.000 ton insekten in één maand. 12 insektenetende trekvogelsoorten die alle in Afrika overwinteren vertoonden een achteruitgang van 26-91 io tussen 1968 en 1974» Dat kan zo niet verder! Als deze massaslachting niet prompt wordt gestopt, gaan Europa en Afrika af op een honger- of gifdood; een ecologische catastrofe, waarvan de schaduw nu al over beide werelddelen kruipt» Aldus voor U gelezen in het laatste verslag van de Stichting Mondiaal Alternatief»

de Steltkluut | 1979 | | pagina 17