aangetrokken en is een typische doorvlieger (de Me rel is nummer 1 op de landelijke top-tien van ver keersslachtoffers samengesteld door D.A. Jonkers en G.W. de Vries 1977)* Ook aangetrokken worden Spreeuw, Koolmees, Vink, Pimpelmees, alle "blijkbaar meer door vliegers. Een soort als de Veldleeuwerik (doorvlie ger onbeplant) komen we bij beplant niet tegen. Ty pische doorvliegers voor zowel onbeplant als beplant blijken (vooralsnog zijn de gegevens erg summier) Rietgors, Fazant, Patrijs en Graspieper. CONCLUSIES. De aantallen laten niet toe dat uit dit onderzoekje vergaande conclusies kunnen worden getrokken. Voor genoemd traject lag echter de verhouding in het be plante deel aanzienlijk gunstiger dan voor het onbe- plante vak. De aanwezigheid van de verbouwde gewas sen in de onmiddellijke omgeving van de weg is van groter invloed (Kneu, Rietgors, Huismus). Over enige conclusies met betrekking tot weersomstandigheden of verkeersintensiteit durven we ons met deze gegevens vooralsnog niet te wagen. Toch hopen we met dit on derzoekje een en ander te hebben bijgedragen of te hebben opgeroepen dat kan dienen om meer inzicht te verkrijgen in deze toch wel zeer complexe materie. M.A. Buise, Steensedijk 86, Hulst G.M.P. Sponselee, Saxhavenstraat 5» Hulst. Een dankwoord aan de heer H.A.J.M. Maas te Hulst mag niet ontbreken voor de door hem uitgevoerde statis tische berekeningen. Literatuur H. Enkelaar 1962. Verkeersslachtoffers in Zeeland in 1961. Het Vogeljaar 10329 R. Heijnis 1973- Verkeersslachtoffers in de Zaan streek. Het Vogeljaar 21_ 417-421 D.A. Jonkers G.W. de Vries 1977- Verkeersslachtof fers onder de fauna. Uitg. Ver. tot Bescherming van Vogels, 83 pp. G, de Vries 1972. Verkeersslachtoffers. Het Vogeljaar 20 102-103. 9 2

de Steltkluut | 1979 | | pagina 30