HET OOIEVAARSNEST Het tempo ligt heel laag en onderweg wordt veel ge stopt om alles wat de moeite waard is te bekijken. De tocht is ongeveer 30 km lang en we hopen te IJ.00 uur weer op het eindpunt te zijn. Lunchpakket meenemen. Het doel van de tocht is genieten van vogels, planten, landschap en een beetje historie van de polders waar we door komen. Aangezien het weer voor zo'r. tocht goed moet zijn, zal deze niet doorgaan bij slechte weersomstandigheden. Hierover kan gebeld worden naar: 01157-1322 zaterdags morgens tussen half negen en kwart over negen. F.S. Men kan eventueel een fiets huren bij de firma's Klaassen en Keyzer, rijwielhandelaren te Axel aldus de VVV Axel), "Je ziet steeds vaker ooievaars in ons gewest; zou het misschien zinvol zijn, eens ergens een nest te plaat sen?", aldus een vraag van A.de Kind op een bestuurs vergadering. Alle mogelijkheden en bezwaren werden eens op een rijtje gezet,advies werd gevraagd aan Vo gelbescherming en RIN.Er moest een plaatsje gezocht worden, toestemming moest worden gevraagd, daarna een bouwvergunning bij de gemeente Hulst.Eindelijk kon Fons met de bouw beginnen. Geen wagenwiel, werd una niem besloten. N.v.d.Kerkhove bood met een genereus gebaar alle paalwerk aan en Constructiebedrijf LAMPO uit Hulst maakte en SCHONK het nest. Patrick Aarts en Wies Vonck verleenden veel hulp bij de bouw. De lange wintergevolgd door de vele regen, speelde ons wel wat parten, maar op 24 maart konden we van start. Te 10.00 van die fantastische mooie lentemorgen kwam het materiaal op de bouwplaats aan. Het hele spul was een bouwpakket. Blijken moest of de bouten in de voorge- boorde gaten zouden passen, want een van de zware pa len iets uit het lood en! je kunt opnieuw beginnen. Het paste allemaal als gegoten. Hulde aan Alfons en zijn helpers bij de bouw w.o. ook E.Borm en G.Harts. Om 12.00 uur werd de laatste moer vastgedraaid en was voo.r de aannemer van het grondwerk, 6 8

de Steltkluut | 1979 | | pagina 6