JACHTWET Loonbedrijf Inghels van Sint Jansteen, het karwei ge klaard.Een woord van dank aan het bedrijf voor de en thousiaste en deskundige aanpak mag op deze plaats ze ker niet ontbreken. Om half een stonden we - voldaan en vol trots - vanaf de weg ons werk te bekijken: een Blauwe Reiger zeilde majestueus langs het nest. Wij wachten evenwel op ooievaars. Laten we hopen dat het lukt: na vele tien tallen jaren zouden we in ons gewest weer een ooie- vaarspaar rijk zijn. Zijn we te optimistisch: na bij na 80 jaar afwezigheid een broedgeval van een soort die in onze omgeving overal sterk achteruit gaat? Als het lukt zal blijken dat het leven hier inderdaad nog goed is. G.Sponselee. Overeenkomstig het op de jaarvergadering gedane verzoek, nemen we voortaan in het juni-nummer van De Steltkluut de openings- en sluitingsdata van de jacht op. Voor Vogelwet, zie pag 28 van nr. 1, 1979. Perioden waarin de jacht geopend is (situatie april 1979) Patrijzen Van 1 september tot en met 31 december daaraan- klei 11 Wild volgend Fazantehanen Van 1 5 oktober tot en met 31 januari daaraanvol gend Fazantehennen Van 1 5 oktober tot en met 31 december daaraan volgend Houtsnippen Van 1 5 oktober tot en met 3 1 januari daaraanvol gend Hazen Van 1 5 oktober tot en met 31 december daaraan volgend Grauwe ganzen, kol- en Van 1 september tot en met 31 januari daaraanvol- WdtGTWlld rietganzen, behalve kleine gend. doch uitsluitend gedurende dat gedeelte van rietganzen het etmaal dat gelegen is tussen een half uur vóór zonsopgang en des voormiddags 10 uur

de Steltkluut | 1979 | | pagina 8