VAN ONZE LEDEN De heer van Hooije uit Hulst - onlangs lid gewor den - gaf ons een uittreksel uit zijn aantekeningen. Met genoegen nemen wij zijn verslag op in De Steltkluut, als voorbeeld hoe een ieder die een beetje met zijn ogen open door de natuur loopt, veel mooie dingen kan beleven. 2 april: jagend vr. Blauwe Kiekendief bij Berriekreek te Hulst. 4 april: eerste kloppende Grote Bonte Specht van dit jaar gehoord in bomen op Liniedijk. 7 april: m.Bruine Kiekendief boven reservaat Vlaamse Kreek, alsmede jagend vr.Blauwe Kiekendief, eerste bloeiende Vroegeling en Klein Hoefblad gezien, (allereerste Klein Hoefblad reeds op 24/3)» 8 april: 2 x Steenuiltje Kielweg. 9 april: kruising Waterstraat/Molenstraat te Clinge: paartje Roodborsttapuiten eerste Rood- borsttapuiten op 24/3 aan Vlaamse Kreek). 10 april: langs spoorlijn bossen WMZ Clinge: Dagpauw ogen, Koninginnepages en enkele Koolwitjes Groene Specht in de bossen zelf. Langs Kielweg eerste bloeiende Kleine Veldkers. Eerste Boerenzwaluw (voor mij althans) bo- van sloot nabij kruising Kijkuitstraat/Ho- geweg te Clinge. Zingend m. Witgesterde Blauwborst op weipaal aan Berriekreek, dag nadien werd het riet afgebrand, Blauwborst op deze plaats sindsdien niet meer gezien) 11 april: Maarts Viooltje langs Kielweg alsmede de eerste bloeiende Paarse Dove-netels. 13 april: baltsende Bruine Kiekendief boven Rotte- kreek Clinge, vermoedelijk 1 paartje en 1 solitair mannetje. Het zijn twee manne tjes en een jong vrouwtje. Op open plek in rietveld: zingend m.Witgesterde Blauw borst. Langs Hogeweg grote zwerm Groen- 1 04

de Steltkluut | 1979 | | pagina 10