lingen en Kneuen. Vlaamse Kreek: tiental len Gele kwikstaarten in wei; achterste put: zingend m.Witgesterde Blauwborst. 4 baltsende Bruine Kiekendieven: 2 man netjes, 1 oud vrouwtje met zeer intensief geel op kop en schouders. 15 april: in vroege ochtend autotocht naar Groot Eiland, m. Bruine Kiekendief jagend boven bouwland nabij nr. 8, eerste Koekoek van dit jaar gezien aan Grote boomgaard Havik- dijk (vloog enkele honderden meters naast en voor auto mee); geen roep gehoord. In wei bij Nassauput langs Hulsternieuw- landdijk; twee Tapuiten (eerste dit jaar). Voormiddag fietstocht Groot Eiland: 4 baltsende Bruine Kiekendieven omgeving nr.8/Zwanekreek: 2 mannetjes, 1 oud en 1 jong vrouwtje. Boven kleine put nr.8: Zwarte Stern, bloeiend Speenkruid. Middag: Rottekreek/Hogeweg: Bruine Kie kendieven met nestmateriaal (mannetje met tak in klauwen) In Saeftinghedijk tussen Emmahaven en Gas- dam hol Bunzing gevonden met pluimen in en rondom de ingang alsmede schedeltje klein zoogdier (konijntje??) dat ik mee naar huis nam, maar nog niet heb kunnen determineren. Nabij kruising Kielweg/Kijkuitstraat te Clinge: Boompieper op tak populier (zang in baltsvlucht, borst veel geler dan bij Graspieper, borst doet denken aan Zanglijster) 16 april: Zestigvoet, Verkorting richting Dieven- gat: baltsende Bruine Kiekendief; man netje en ouder vrouwtje; later brengt (wederom) het mannetje takken aan in bek en klauwen. Steenuiltje bij nestkast Boerenmagazijn nabij Vlaamse Kreek. 19 april: avondfietstocht. Langs fietspad Clinge-Nieuw Namen be gint Klein Kruiskruid te bloeien; te- 105

de Steltkluut | 1979 | | pagina 11