VOGELNIEUWS ook van Reigersbek; deze laatste echter minder. Wit wordt vertegenwoordigd door Witte Dovenetel, Klein Winterpostelijn,Avondkoekoeksbloem, Meidoorn, Madeliefje, Vroegeling, Hoombloem, Herderstasje, Duizendblad, Weegbree, Witte Krodde, Reukloze Ka mille, Echte Kamille, Margriet, Akkerviooltje en Kleine leeuwebek. Ook groeit er de vrij zeldzame Klavervreter, die parasiteert op Rode - en Witte Klaver. In het voorjaar zie je de rozige stengels van Heermoes, later gevolgd door de groene, onvrucht bare pluim. Of je vindt er een of andere "dwaal gast", zoals vorig jaar het Hazestaartje Nu zult U zeggen: "Daar groeit nog al wat; dat is bij ons in de buurt heel wat minder" Gaat U dan maar eens meerdere malen kijken tijdens het seizoen, dan komt U vast ook wel tot zo'n 50 a 60 verschillende soorten. Het geeft niet, of U ze niet allemaal kent, dat komt wel, als U maar gaat kijken waar wij met zijn allen zeer zuinig op moeten zijn. P.S. 25 juni, twee dagen later dus. Komt U, als U met de boot mee moet, toch maar ge woon op tijd, want alles is of wordt nu afgemaaid. Voor mij staat, troosteloos in een bakje water, de Klavervreter, een bosje Echt Knoopkruid, een paar takjes Aardaker en Biggekruid. Ook een paar sten gels kruiskruid, waarvan ik al het hele jaar op de bloemen zit te wachten, om te kunnen zien of het Smalbladig - dan wel Jacobskruiskruid is. Maar alles is nu gemillimeterd. Komt dus maar niet meer kijken dit jaar. E. Steyns, P.Smuldersstr. 14, Kloosterzande VELDWAARNEMINGEN XXXII, door Titus Ysebaert. Kuifduiker7-2-79) 1 Braakman noord, P.Maas, HoCastelijns, R.Geritse. 8-2-79) 1 Braakman noord, HoCastelijns 107

de Steltkluut | 1979 | | pagina 13