NACHTEGALENEXCURSIE, 15 mei 1979- Om ca half tien waren 12 personen op het verzamelpunt aanwezig, om olv. Henk Castelijns in een gedeelte van de Braakmanbossen (zuid),te luisteren naar de zang van de Nachtegaal. Ze werden niet teleurgesteld, integendeel, de Nachtegaal was zelfs in stereo te beluisteren omdat twee mannetjes tegen elkaar opzongen. Een wandeling naar een ander stuk bos leverde niets op en daarom werd besloten maar terug te keren naar het uitgangspunt. Daar draaide de koning der zangers de volumeknop nog eens flink open. Al met al een zeer geslaagde avond, wat mede veroor zaakt werd door het prachtige lenteweer. Adrie Klaassen. AVONDWANDELING WMZ CLIHGE, 18 Mei 1979- Nachtegaal weer terug in bossen van Clinge, Vrijdagavond te 19-00 uur verzamelden zich, bij zonnig weer met kalme westenwind, 33 belangstel lenden om o.l.v. A.de Kind een wandeling door de bossen te maken. Veel vogelsoorten werden op de tocht die tot 21„30 uur duurde, waargenomen, w.o. de meesterzanger van het bos: de Nachtegaal. Maar verder ook: Gekraagde Roodstaart, Grasmus, Boompieper, Tjiftjaf, Koekoek, Bonte en Groene Specht, Vink, Kneu, Groenling, Zwartkop, Tuin- fluiter, Zanglijster, Heggemus, Matkopmees, Pim pelmees, Vlaamse Gaai, Ekster, Zwarte Kraai, Grote Lijster, Merel, Winterkoning, Roodborst, Europese Tortel, Turkse Tortel, Holen- en Hout duif, Goudhaantje, Bergeend, Braamsluiper en Gierzwaluw. De Nachtegaal, die enige jaren verstek heeft laten gaan, liet zijn zang op meesterlijke wijze horen tot genoegen van alle deelnemers. Ook het Goudhaantje was in deze tijd van het jaar nog in onze bossen aanwezig, wat vrjj zeldzaam is. Een mogelijke broedvogel? De Staartmees was een paar jaar geleden voor het 1 20

de Steltkluut | 1979 | | pagina 26