de namen Waterstraat1 Grote Kreeke1 en 'Splinter- kreek' velen niets zeggen. Toch vind ik het zelf een van de mooiste stukjes natuur van onze streek; ik heh er het merendeel van m'n zangvogels leren kennen, en ook m'n botanische belangstelling werd er door aangewakkerd, aangezien er veel planten soorten voorkwamen (-komen) die je elders niet zag (ziet). Nu is het ook een van de weinige plaatsen in Oostelijk Zeeuws-Vlaanderen waar de zandhagedis (of duinhagedis), een typische cultuurvlieder zich nog weet te handhaven. Het mannetje in de zo mer met fraai groene flanken en bruine rug; het vrouwtje het gehele jaar door bruin maar fijner gete kend; beide zo'n 15-20 cm lang, fraaie schepseltjes. De eerste keer dat ik er zag is weer al een hele poos geleden, wel een jaar of 10 in 1968 of 1969 aan het begin van de 'Grote schoolvakantie'. Ik liep daar wat rond te zwerven tot ik op de spoorlijn een drietal hagedissen zag zitten. Nu had ik nog nooit een hagedis in levende lijve gezien zodat het beeld me goed is bijgebleven. Ze maakten een groeni ge indruk zodat het hoogstwaarschijnlijk mannetjes zullen zijn geweest in hun bruiloftspakje. Jaren later op 30-06-75 loop ik daar in de buurt te wan delen met J.Rogiers. Aangezien het al wat laat werd om nog op tijd terug thuis te zijn voor het eten be sloten we een kortere weg over de spoorlijn te nemen. We liepen er nog niet lang, of we zagen zo'n lang staart wegflitsen. Ook op 3-7 en 11-8 hadden we er een dergelijk korte ontmoeting met deze vertegen woordiger van het reptielenvolk. 21-8-76 kwam ik thuis na een jaar afwezigheid. We zijn toen in de week daarna diverse malen in het betrokken gebied wezen wandelen waarbij we er eenmaal een weg zagen glippen. De datum ben ik kwijt aangezien m'n aante kenboekje uit die periode verloren is gegaan. Weer een jaar later nu op 11-10-77, terug na een half jaar afwezigheid, kom ik weer in de buurt, op zoek naar oude spoorduikers om deze fotografisch vast te leggen. Ik wilde er net een op de gevoelige plaat vastleggen toen ik iets over de deksteen zag 1 3 1

de Steltkluut | 1979 | | pagina 37