tapuit kleine karekiet patrijs Dit is niet verwonérlijkEen afwisselend landschap met veel grenssituaties brengt een rijk dierenleven met zich mee, zeker als er dan nog een zekere mate van rust heerst» Er zijn enige zoogdiergegevens be kend zodat we weten dat Hermelijn, Wezel, Bunzing, Haas, Konijn, Mol, Egel, Aardmuis, Bruine Rat, Huismuis, Veldmuis, Bosspitsmuis en wellicht ook Waterspitsmuis er voor komen. Behalve de Boomkikker kwamen tot voor kort ook Groene Kikker, Kleine Watersalamander, Bruine Kikker, Gewone Pad en Rug- streeppad in het gebied voor: Dit wil zeggen dat we de gehele oostzeeuwsvlaamse amfihiënfauna hier op één plaats bijeen vonden. De eerste twee soorten zijn er nu echter verdwenen maar de overigen houden nog steeds stand. Een soort die in dit gebied nog één van zijn weinige toevluchtsoorden heeft is de Zandhagedis, de enige vertegenwoordiger van de reptielen in ons gewest. Deze cultuurvlieder wordt er nog vrij regelmatig gezien en dit feit alleen al onderstreept de natuurwetenschappelijke waarde van het gebied. Vogels vinden we te kust en te keur. Van de Geelgors, eens een talrijke broedvogel in het oostzeeuwsvlaamse land, maar die in de jaren zestig onrustbarend afnam, herbergt het gebied één van de laatst overgebleven restpopulaties (1-3 paar). Er komen hier meer soorten voor die elders in Oostelijk Zeeuws-Vlaanderen zijn afgenomen of zeld zaam zijn. We kunnen o.a. noemen Groene Specht, Matkop, Wielewaal, Grasmus, Vink, Grauwe Vliegen vanger, Blauwborst, Grote Lijster, Europese Tortel en vermoedelijk ook Waterral, Cetti's Zanger, Win tertaling» Andere soorten zijn o.a. Boompieper, 148

de Steltkluut | 1979 | | pagina 54