Kleine Karekiet, Rietzanger, Bergeend, Zwarte Kraai, Witte Kwikstaart, Rietgors, Tjiftjaf, Zwartkop, Tuinfluiter, BosrietzangerWinterkoning, ïïeggemus, Wilde Eend, Spotvogel, Grote Bonte Specht, Pimpel mees, Koolmees, Kievit, Gele Kwikstaart, Schol ekster. Niet alleen zomers maar ook 's winters en in voor- en najaar verblijven er vogels in het krekengebied als Goudhaantje, Oeverloper, Waterral, Sijs, Kauw, Roek en een enkele keer Klapekster, VuurgoudhaantjeGlanskop, Witgatje etc. Tot zover de beschrijving van dit krekengebied. Wat is men nu allemaal met dit krekengebied van plan te gaan doen? Ten eerste wil men vrijwel al het weiland en bouwland dat tussen de kreken ligt gaan bebossen. Aan deze bossen wil men echter in tegenstelling tot de bossen op het slagenlandschap, een geringe re creatieve functie toedenken. Tot op zekere hoogte zullen ze rustig gehouden worden om er zodoende een ongestoorde ontwikkeling van de verschillende ecosystemen niet in de weg te staan. Er komt dus geen op de recreant gerichte ontsluiting. Wel gaat men de aanwezige kreekrestanten die deze toekomstige bossen geheel omringen ontsluiten. Er komen wandel paden langs en "de kreken zullen plaatselijk verbreed kunnen worden en ingericht als visplaats en/of pik- nikplaats mat zelfs zwemmogelijkheden van bescheiden omvang. Waar zij dichtgegroeid zijn zal gebaggerd moeten worden". Als we dit lezen dan rest ons één kleine vraag. Wat blijft er nu van de rust over in het gebied, die nodig is voor de "ongestoorde ont wikkeling van de verschillende ecosystemen" en ook nu één van de belangrijkste hoekstenen is waarop de huidige soorten rijkdom steunt. We krijgen een dusda nige versnippering dat deze ver zoek zal zijn. Trou wens nog een vraag. Wat blijft er van de soortenrijke moerasvegetaties over waarvan in de toelichting op het bestemmingsplan zelf wordt gezegd dat deze waar devol zijn en als uitgangspunt moeten dienen voor de verdere inrichting? Wat moeten we tenslotte met al dat bos tussen die kreken? Zeeuwsvlaams gemeengoed is het zeer zeker niet. Wel Zeeuwsvlaams is een af- 149

de Steltkluut | 1979 | | pagina 55