Moerasandijvieeen plant die typerend is voor drooggevallen slijk en in Zeeland weinig verbreid is. Een wat vreemde standplaats voor deze soort. Gezien de bodemeigenschappen als hoge ligging t.o.v. grondwaterstand, poreusheid etc. is het niet verwonderlijk dat men deze plaats heeft be stemd om er de centrale begraafplaats voor de ker nen Hulst, Sint Jansteen en Clinge aan te leggen. Het gebied is er uitermate geschikt voor en de situering is dusdanig dat geen grote ingrepen ver eist zijn. De aanwezigheid van een begraafplaats kan zelfs bevordelijk zijn voor plant- en dieren leven (rust). Dit geldt ook (zij het in mindere mate) voor de sportvelden die men wil aanleggen tussen de Gentse Vaart en de spoorlijn. Laten we de rest van dat wensenpakket van de gemeente Hulst ook eens nader bekijken. 1. Een overdekt zwembad, dat men heeft gesitueerd in de kreekwei ten zuiden van de Nieuwe Kreek- weg. Een ongelukkige keuze welke het open ka rakter van dit weidegebied behoorlijk aantast. Een plaatsing zo dicht mogelijk tegen de weg zou de minste schade aanrichten en het geheel zou met enige beplanting wat gekamoefleerd kunnen worden. 2. Een buitenmanege met verharde toegang en par keerterrein; een terrein voor springwedstrijden en een oefenterrein. Het geheel zal aansluiting moeten hebben op een ruiterpadennet. 3. Een ruiterpadennet gekoppeld aan de toekomstige bossen 4. Mogelijkheden om een trimbaan in het bos uit te zetten. 5. Speelweide in het bos. 6. Geschikte route om een wielerwedstrijd op uit te zetten, alsmede de mogelijkheid om te trainen. 7. Komplex van 3 tennisbanen, parkeermogelijkheden oefenbaan en kantine. 8. Mogelijkheden voor sportvisserjj en roeien. Vooral tegen dit laatste zijn zeer grote bezwaren aan te voeren. Gelegenheid tot sportvisserij zou men 1 5 2

de Steltkluut | 1979 | | pagina 58