Nawoord kunnen creeëren langs het noordelijk deel van de Groote Kreeke, het huidige riool dus. Na dit ge deelte te hebben schoongemaakt en uitgebaggerd en na de aanleg van wandelpaden etc. zou hier een waardevol recreatieterrein kunnen bestaan. 9. Ijsbaan. Deze wordt aangelegd op de kreekwei ten noorden van de vuilnisbelt. 10. Sporthal. Een niet geringe verlanglijst die grotendeels zonder al te veel ingrijpende werkzaamheden zou zijn in te passen, als men echter met de vingers van het cen trale krekengebied afblijft. Het ware een goede zaak de recreatievoorzieningen zoveel mogelijk te situ eren in de toekomstige bossen ten zuiden van de dwarsweg en het krekengebied ten noorden van de vuilnisbelt. De afrondingswerkzaamheden in het kader van de ruil verkaveling en ook de gemeenteplannen zijn momenteel in volle gang. De sportvelden ten noorden van de Nieuwe Kreekweg zijn in aanleg evenals de centrale begraafplaats. Ook een gedeelte van de bosgebieden is reeds ingeplant en wel juist daar waar deze ge heel ongewenst is n.l. in het krekengebied. Het is jammer doch begrijpelijk aangezien het voorgaande verslag nog niet was gepubliceerd en men nog on bekend was met het door ons voorgestelde alter natief. Wat echter diep treurig is, is de manier waarop de bosaanplant heeft plaatsgevonden. Ten eerste verschilt de aanplant niet veel van een fantasieloze populierenplantage: Alles in het ge lid op gelijke afstanden van elkaar, hetgeen een bijzondere "natuurlijke" aanblik biedt, veeleer een praktische toepassing van meetkunde dan een voor beeld van natuurbouw/-creatieEen tweede minpunt is het totaal ontbreken van enige onderbegroeiing onder de aanplant <5f het moet wezen dat deze pas 1 5 3

de Steltkluut | 1979 | | pagina 59