VOGELWET de activiteiten van de Steltkluut bij en ook van de verwante Zeeuwse verenigingen. Dit zijn vooral knipsels uit Stem, PZC e.d. Door drukke werkzaamheden ben ik niet meer in staat dit archief naar behoren bij te houden. Daarom deze noodkreet in de Steltkluut: "Is er onder onze leden iemand die zich over dit ar chief zou willen ontfermen?" We.denken aan iemand die zich serieus wil inzetten voor deze zaak. Bovendien zou het bestuur graag zien dat deze informatie beschikbaar was voor geïnteresseerde leden. Daarom moet de candidaat-beheerder bereid zijn het geheel te beheren als een soort bibliotheek. Alle leden moeten in de toekomst toegang hebben tot dit archief en daarom zal de archivaris bereid moeten zijn op verzoek het gevraagde te verstrekken, de uitleen te administreren etc. Dit alles zal uiteraard pro deo moeten geschieden. Belangstellenden wordt vriendelijk verzocht contact op te nemen met: BoM.GrootjansSchuberthof 15, 4536 AL Terneuzen. De Vogelwet 1936 kent z.g. Controleurs-Vogelwet dat zijn personen, die, na een daartoe belegd examen met goed gevolg afgelegd te hebben, beëdigd worden om overtredingen van uitsluitend de Vogelwet op te sporen en waar nodig, verbali serend op te treden. Het Ministerie van CRM, dat belast is met de uit voering van de Vogelwet stelt aan candidaten een aantal eisen w.o.: onbesproken gedrag, goede vogel kennis, goede wetskennis, goede taalbeheersing ed. De studie, die niet zo erg lang is, is grotendeels zelfstudie; CRM verstrekt het studiemateriaal. Als er voldoende belangstelling is zullen we poten tiële candidaten wat steun verlenen door op enkele daartoe belegde avonden deskundige inleiders vra gen over de Vogelwet te laten behandelen en de vogelkennis wat te perfectioneren. 9 9

de Steltkluut | 1979 | | pagina 5