HUTEXCURSIE, 12 juni 1979» Ondanks het "slechte" weer overdag, brak s'avonds het zonnetje door, en beloofde het toch nog iets goeds voor de hutexcursie. Ik was niet op tijd, maar kon daardoor nog net een verlate excursieganger - die niet over de sluizen kon - van het verkeerde pad af helpen. Bij de hut stonden vijf personen te wachten. Al gauw zagen we een paar Bergeenden met 9 jongen voorbij zwemmen. Even later kwam binnen ons gezichts veld een tJ Torenvalk bidden. We wachten met spanning af wat er zou gebeuren. Plotseling dook hij omlaag maar kwam zonder prooi weer boven. Een tijdje later herhaalde dit schouwspel zich, deze keer echter met meer succes, want hij kwam boven met een muis of iets dergelijks Het terrein voor de hut bleek bijzonder voedselrijk te zijn voor het valkje, want tien minuten later was hij weer terug, hij dook en kwam terug met een jonge Tureluur. Achtervolgd door wanhopige ouders bracht hij zijn prooi in veiligheid. We hebben hem tot tweemaal toe een juveniele Tureluur zien slaan. Het aantal Tureluurs was iets groter dan vorig jaar in deze tijd. Ook de Kluut was in vrij groot aantal aan wezig. Het opmerkelijke was, dat met uitzondering van één exemplaar, deze vogels totaal geen territoriumge drag vertoonden; jonge Kluten hebben we niet gezien. Haast een polletje gras zagen we een Waterhoen met nestmateriaal in zijn snavel. Hu nog een nest bouwen, vroegen we ons af? Maar we werden gauw uit de droom geholpen, toen we de andere helft van het echtpaar te voorschijn zagen komen met een piepklein zwart bolletje achter zich aan. Het jong werd het nest ingewerkt en even later kwamen er nog twee kleine Waterhoentjes te voorschijn. Ook de Koekoek was met twee exemplaren goed vertegen woordigd en liet zich mooi bekijken. Ha een uurtje zitten besloten we een wandeling om de Spuikom te maken. We hoorden nog wat Kleine Karekieten zingen, een Gras mus, de Merel, een Zanglijster en een Tortelduif, maar verder bleef het opmerkelijk stil. 172

de Steltkluut | 1979 | | pagina 14