Om - 21.00 uur verscheen een Groenpootruiter voor de schuilhut en begon naar voedsel te zoeken. Joep ont dekte ineens een visje in de snavel van de vogel en dit gebeuren deed ons de rest van de vogels vergeten om de ruiter nader te bestuderen. Allereerst de omgeving en weersomstandigheden. Langs de schuilhut loopt een geul die in de kreek ontspringt en in de Rijkswaterleiding uitmondt. Deze geul is voornamelijk begroeid met zeebies met af en toe open stukken slikstrandjës, die krioelen van torretjes, slakjes, muggenlarven, etc. Het was mooi weer, windstil, - 20 C, begin van mist- vorming. Gedrag Groenpootruiter: Stokstijf in het water staan turen en ineens explosief naar diverse richtingen lopen waarbij de snavel stoten de bewegingen maakt. De gevangen vis wordt met de kop eerst op een schrokkende manier (zoals bij de kokmeeuw) verorberd. De lengte van de vis is even lang als de snavel, om wat voor vis het ging konden we niet vaststellen. Op 7 juli s'morgens om 6.45 uur zag ik het weer ge beuren» Op een half uut tijd werden ongeveer 3 visjes verschalkt. Is dit al meer gezien? Zo ja, graag reacties aan onderstaand adres. w» van Laere Baljuwstraat 16 455"! TG Sas van Gent Tel: 01158-2760. Opm. redactie Uit de literatuur blijkt oaSWENNEN 1971)» dat het visje Brakwatergrondel (lengte 5«5> cm; lengte prooi 12 tot 38 mm; HOLTHUYZEN1979), behoort tot het normale voedsel van de Groenpoot ruiter HOLTHUYZEN, Y.A.,1979* Het voedsel van de Zwarte Ruiter, Tringa erythropus, in De Dollard. Limosa 52: 22- 33. MUUS, B.J., 1971» Het voedsel 'van de Groenpootruiter, Tringa nebularia, tijdens het verblijf in het Neder landse Waddengebied. Limosa 44: 71 -83. 1 75

de Steltkluut | 1979 | | pagina 17