GANZEN IN OOST ZEEUWS-VLAANDEREN winter 1978/1979» rietgans De strenge winter van 78/79 heeft ons veel ganzen gebracht. Grote aantallen Kolganzen, veel meer Brand- ganzen dan in andere winters en zeldzame soorten zo als de Sneeuwgans, om maar enkele voorbeelden te ge ven. Veel vogelliefhebbers hebben dan ook hun hart kunnen ophalen aan ganzenobservatieDe jagers uiter aard aan de ganzenjacht. Het wordt toch wel hoog tijd de vogels, die bij ons overwinteren volledig te be schermen, alvorens beschuldigend naar landen als Frankrijk en Italië te wijzen! Gel-ukkig werd de jacht hier tijdig gesloten. In antwoord op mijn oproep in de Steltkluut heb ik veel gegevens ontvangen. Toch heb ik de indruk, dat er nog leden zijn die gegevens hebben, welke ze niet hebben ingestuurd. Ik zou het zeer op prijs stellen als ze dit alsnog doen Ik heb getracht de ganzenwaarnemingen in kaart te brengen. Dit van de vijf meest waargenomen soorten, de Kolgans, de Grauwe Gans, de Rietgans, de Kleine Rietgans en de Brandgans. Bij deze kaartjes dienen de volgende opmerkingen te worden gemaakt: 1. De symbolen voor de aantallen geven niet op elk kaartje hetzelfde aantal aan. De symbolen met aan tallen staan op elk kaartje rechtsonder vermeld. Ik heb dit gedaan omdat b.v. bij de Kolgans het ma ximum aantal waargenomen ganzen 7000 was Groot Ei land bij de Brandgans was dit maximum 100 Groot Huissenspolder Het gebruik van hetzelfde aantal per symbool had dus weinig zin. 2. De meeste gegevens hebben betrekking op ganzen,die zich in het veld bevonden, rustend of fouragerend. 1 7 6

de Steltkluut | 1979 | | pagina 18