en vogels van de Otheense Kreek, maar ook de ge varen die kreek en omgeving bedreigen, nlrecre atie en de aan te leggen Provinciale weg 34- Een andere bedreiging van het 0.Z.V1. landschap is de voorgenomen aanleg van de zg. Vaste iOever- verbinding Westerschelde mat alle daarbij behoren de werken. Zowel de Provinciale weg als de V.O.W. zijn volgens ons strijdig met de bescherming van natuur en landschap zoals door onze vogelwacht na gestreefd wordt. Wij zullen i.s.m. het Zeeuws Coör dinatieorgaan trachten de verantwoordelijke overhe den hiervan ook te overtuigen. Naast het al eerder genoemde Otheense Kreek rap port werd door de Steltkluut nog uitgegeven het rapport Zoogdieren, Reptielen en Amfibieën van 0.Z.V1. door Marc.Buise en George Sponselee. In 1978 heeft ons blad "De Steltkluut" weer bol gestaan van de excursieverslagen, rapporten en artikelen door leden enz. Het aantal bijdrage was zo 'groot dat "De Steltkluut" vaak erg dik was. Door de grote verscheidenheid aan artikelen en afbeeldingen is 'de Steltkluut een fraai en goed leesbaar blad gebleven. Een laatste verheugend punt in 1978 was de con tributie, deze kon nlniettegenstaande de elders stijgende prijzen en de dikte van de Steltkluut ge handhaafd worden op het zelfde peil als in 1977- dr.G.H.Harts. BIJ HET AFSCHEID VAN G.OTTENS. Op de jaarvergadering op 8 oktober te Axel is GoOttens afgetreden. We weten allemaal waarom en we weten ook waarom hij die avond niet bij ons was in de Hallevorig jaar verloor hij zijn vrouw en naast zyn werk eist zijn grote gezin al zijn tijd op, vooral 's avonds blijft hij liever temidden van zijn jongens. Geert is sinds 1962 secretaris. Die taak droeg hij in 1 977 over aan de heer Harts, wel wilde hij be stuurslid blijven. Maar in al die jaren is er door hem - en door Corrie - veel werk verzet voor de ver eniging. Hij deed en doet het vogelwerk zeer graag, maar een aantal zaken stuitten hem tegen de borst. 2 0 1

de Steltkluut | 1979 | | pagina 11