vrouwtje Bruine Kiekendief. In het grasland konden vanaf de dijk een vijftal paren Grutto geteld worden. De Oude Zeedijk van de Hedwigpolder biedt uitzicht op een gevarieerd jacht)terrein. Kleine onverstoorde bosjes en op het land veel Hazen die ijverig van hun wellicht laatste levensjaar lopen te genieten. Ed0Steyns ontdekte hier ondertussen op de dijk gevlekte rupsklaver (medicago arabica) Bij de bosjes (verboden toegang) was buiten verwachting weinig te zien of te horen. Wel heel veel Houtduiven (en geen eksters; zou er verband zijn vroeg de jager?). De heer Bleyenberg deed ons hart sneller slaan bij de uilenkast S15 (S. van Steenuil), waarover hij ondermeer vertelde dat deze bevolkt wasspijtig genoeg met Holenduiven. Een uiterst geslaagde excursie. Waargenomen soorten: Wilde Eend (eclipskleed) - Bergeend - Bruine Kiekendief - (m v) - Patrijs - Fazant - Scholekster - Kievit - Bont- bekplevier - Wulp (1) - Grutto - Oeverloper - Kluut - Tureluur - Zwarte Ruiter (1) - Kemphaan - Zilvermeeuw - Kokmeeuw - Houtduif - Koekoek - Gierzwaluw - Veldleeuwe rik - Boerenzwaluw - Huiszwaluw - Graspieper - Witte en Gele Kwikstaart - Grasmus - Grauwe Gors - Groenling - Kneu - Spreeuw - Ekster0 Jan Lievens, Hulst. VERSLAG FIETSTOCHT 50 juni 1979- Om tien uur hadden zich 19 deelnemers verzameld voor een fietstocht olv. M.Ysebaert, door het zuidelijk deel van O.Z.Vlaanderen. Gestart werd aan de Axelse Kreek, waar we ook onze eerste, leuke waarneming hadden: 'n zingende Grote Karekiet. Vandaar uit zijn we naar de Zwartenhoek gefietst, waar we 4 Bruine Kiekendieven tegelijk konden zien, waarschijn lijk 1 m met 3 juvenielen. Via Eversdam trokken we richting Zuiddorpe, waar we in een nog vrij jonge aanplant een wandeling gemaakt hebben.. We hebben er veel aandacht besteed aan de planten. Intussen was het bijna twaalf uur en tijd om naar ons eerste rustpunt te gaan. Na de middag zijn we verder ge- 2 0 7

de Steltkluut | 1979 | | pagina 17