grote zwarte kraaiachtigein de olmen langs de weg, mijn aandacht. Het was zeker geen Buizerd en tegen mijn vrouw merkte ik op: "Als je niet beter wist zou je denken aan een Raaf". De verkeerssituatie echter maakte beter observatie onmogelijk» Op 16 maart kwam ik rond 12.00 uur thuis en op het moment dat ik uit de auto stapte vloog een grote zwarte vogel over het huis weg, richting vuilnis belt» De staart kon ik niet goed zien maar wel liet het dier een zeer lage schorre roep horen. Ik no teerde de waarneming en bracht die in verband met de ontmoeting bij de vuilnisbelt. Ook later dacht ik na bij Schuddebeurs - weer vliegend richting vuilnisbelt - een soortgelijke vogel te zien, maar in geen van de gevallen kom ik zekerheid krijgen. Op 19 april meldde de hr.Heye uit Clinge een Raaf uit de Oosterstraat in zijn woonplaats. Ook in dit ge val was de beshrijving onvolledig. Wat deze soort betrefd is er dus nog geen zekerheid omtrent het voorkomen» Wellicht een reden om de ko mende maanden alle kraai-achtigen eens wat nauwkeu riger te observeren. En aangezien de Raaf een aaseter is, is voorkomen bij vuilnisbelten niet uitgesloten. Wie meldt de eerste, zekere, gedocumenteerde waar neming? Dank aan Titus Ysebaert, die op ons verzoek het archief nazocht. G.Sponselee RODE WOUW. Hoe komt een Rode Wouw - toch een zeldzame soort in onze contreien - halfverdronken in een watergang in de Groot Cambronpolder? Wie zal het zeggen? Gelukkig echter, dat het met de dood worstelende dier op de avond van 1 augustus gevonden werd door de heer L.Mangnus die mij belde om te vragen wat hij met deze "kiekendiefachtige" vogel moest doen. Het beest was kletsnat. Niet meer in staat hem die avond op te ha len, werd wat advies gegeven en toegezegd dat hij de volgende morgen zou worden opgehaald. Wat een nat hulpeloos dier troffen we aan. De eerste indruk was dat hij de nacht niet overleefd had, maar de ogen wa- 21 4

de Steltkluut | 1979 | | pagina 24