De grootste vijand zijn hardrijdende auto's op onze pol derwegen. Bij schemering begint het jonge uiltje te jagen op kleine kikkers of vliegende insecten. Daarom is het zinvol, als er ergens huizen op een onge schikte plek, door middel van een nestkast de vogels bij de weg weg te lokken naar een minder gevaarlijke plaats. We hebben nog enkele kisten beschikbaar en het is een aangename bezigheid omdat er zulke goede resultaten mee te bereiken zijn. Op bijgaand kaartje het door mij gecontroleerde ge bied in 1 979» De kruisjes met cirkel zijn broedgeval- lan in nestkasten, de kruisjes z.g„ wildnesten. Dit is alles, dat ik gevonden heb. Zonder twijfel zit ten er meer. Het gaat ons kleinste uiltje niet slecht in deze hoek van 0„Z.Vlaanderen. RBleyenberg, Kerkpad 15» 4568 AK Nieuw-Namen<> Kaartje getekend door H.v.d.Hoeven, Terneuzen VALE GIER Op 10 november 1978 meldde de heer Broeckaert uit Kruispolder een Gier, die hij op Kruispolder had ge zien een die gedetermineerd werd als Vale Gier. Op 12 november zat hij s'morgens te 9-00 uur op de boerderij van van Damme in de Kruispolder.Die belde me op, maar toen ik ter plaatse kwam was de vogel al gevlogen. Om 12.00 uur echter zat hij op de tv-antenne van de Schepper op Duivenhoek. Daar zag ik hem en kon een matige dia maken. Ondanks nogal wat publieke be langstelling, zat de vogel erg op zijn gemak, maar op zeker moment ging hij toch op de wieken en verdween uit het gezicht. Te 14.00 uur zag J.Biesbroeck hem op een paaltje tussen Paal en Graauw en te 15*00 uur zat hij in Graauw op de kerk. Op de 13e werd hij gezien op boerderij Verhagen in Graauw. Daarna werd hij - echter zonder data - gemeld van Groot Eiland G. Lernout en de Vogel te Hengstdijk. Het is moeilijk uit te maken of het werkelijk een Vale Gier was en zo ja of het een wild exemplaar was. De Vale Gier heeft enkele verwanten in Azië en Afrika die erg op hem lijken en die in het veld nauwelijks door een niet-kenner te onderscheiden zijn.Waar- 2 2 7

de Steltkluut | 1979 | | pagina 37