nemingen uit België doen vermoeden dat het wellicht een ingevoerd exemplaar was. Via Aart Bakker uit Hulst kregen we een waarneming van een Gier van 11 (l) november: Vermoedelijk Bengaalse Gier en geen Vale, vanwege de donkere kop. Waarneming te Laarne- Beervelde dus richting Nederland Er werden fotds gemaakt. Herkomst: zou ontsnapt zijn bij een particulier te StAmandsberg (Gent). Tijdens de waarneming konden geen beschadigingen aan het ve renkleed worden vastgesteld gekooide vogels zijn meestal gehavend aan staart- en vleugelpennen Waarnemers Rob Jooris en Lieven Cackebeke te Wet- teren. We hebben in Wetteren verdere gegevens ge vraagd, maar nooit antwoord gekregen. Enige tijd later hoorden we zeggen dat te Doel een Gier gevangen was, die afgegeven werd bij de Die rentuin te Antwerpen. We vroegen die instantie om bevestiging van de vangst en vooral: de soort of ondersoort. We kregen nooit antwoord en de Vale Gier - of een verwant - van november 1978, zal dus altijd een twijfelgeval blijven. G.Sponselee. c?.os:-:terreii: i:: ovep.slagpolder. In een van de mooiste stukjes van de Overslagpolder ligt een privé-recreatieterreinDit terrein op zich heeft een steentje bijgedragen om 't gebied voor vogels nog aantrekkelijker te maken. Dit is dus allemaal vrij positief. Het negatieve punt is echter, dat het gebied en de omgeving hier van gebruikt worden als privé crossterrein voor stockcars en crossbrommers of - motoren, en dat ter wijl er zeven kilometer verderop een uitgestrekt terrein ligt, speciaal bestemd voor deze doelein den. Trouwens, welke bestemming heeft dit gebied eigenlijk? Is dit uitsluitend agrarisch of is er ook rekening gehouden met natuurlijke en landschap pelijke waarden? Als dit laatste het geval is, lijkt het me sterk, dat daarin een cross-terrein past. Misschien iets voor het Zeeuws Coördinatie-Orgaan om dit eens verder uit te pluizen. Of voor de ge- 2 2 8

de Steltkluut | 1979 | | pagina 38